Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik gépet válasszam ha jó...

Zyebra kérdése:

Melyik gépet válasszam ha jó képeket, de jóminőségű videókat is szeretnék?

Figyelt kérdés
A testvéremnek szeretnék ajándékba venni egy gépet, de tudom, hogy ő nem csak fotózásra használná, hanem videókat is szeretne készíteni vele. A nikon D5500-ra gondoltam először, mert az az ő igényeinek (kezdő, főleg portré és tájfényképezés) az megfelelne, de úgy olvastam, hogy videó készítéséhez nem a legjobb. Most egy OLYMPUS E-M10-ben gondolkodom. Egy ismerős ezt javasolta, de nem tudom, hogy ez lenne e a megfelelő.Tudnátok esetleg segíteni? Ki mit ajánlana?

2018. máj. 10. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes bevonnod a testvéredet a kérdésbe, lehet, hogy így oda lesz a meglepetés öröme, de drága dolgok ezek, nagyon könnyen be lehet fürödni 1-1 nem megfelelő választással. Rossz választás nincs, mert a maga kategóriában a D5500 és az E-M10 is jó gép, csak teljesen más rendszer, egyik tükrös, másik milc, más-más felhasználási igényekre van szabva. Eleve nem ismerjük a majdani fotós szándékait, lehet, hogy profi fotós lesz belőle, lehet, hogy csak automatán használja majd a gépet, úgy meg a dslr és társai eleve kilőve. Videózásra valóban ajánlottabb egy milc, mint egy dslr, de azon belül is 1000 féle van. Az Olympusos ismerősöd mondjuk javasolhatta volna a Panasonicot is, a micro 4/3-os gépeket ez a 2 márka uralja, mindkettőhöz bőséges objektívpark áll rendelkezésre (arról nem is szólva, hogy van átjárás, az Olympus obik rámennek a Lumixokra, és fordítva). Ha viszont a testvérednek szempont az APS-C szenzor (ami a Nikon D5500-ban is van), akkor én még a Sony alphákat is a látóteretekbe ajánlanám. Legyen az a meglepetés, hogy rendezzetek családi programot, vidd el a testvéredet olyan üzletbe, ahol van kiállítótér (MM pl.), vegyen kézbe minél több gépet és válasszon ő. Mert itt tényleg az van, hogy javasolhat itt bárki bármit, mert "neki az vált be", ugyanakkor szerintem fontosabb az, hogy az új gép a fotósnak úgymond "kézre álljon", mert később nagyon könnyen a polcon vagy hardveraprón végezheti.
2018. máj. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon,nagyon szépen köszönöm a hasznos választ! Igazad van, jobb lesz vele megbeszélni a dolgokat! :)
2018. máj. 10. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fontos a video akkor a Lumix G7et is megnézném
2018. máj. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Végül megbeszéltem vele és a panasonic lumix dmcG7-et választotta. Azt mondta kezdésnek jó lesz az és, hogy felesleges lenne egy nagyon profi gépre beruházni, mert azt meg nem tudná kihasználni. Nagyon szépen köszönöm a jó tanácsokat.:)
2018. máj. 14. 13:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy happy end lett. Jó kis gép az a G7-es, üdv: egy G6-tulajdonos. :D
2018. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!