Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Makro objektív is alkalmas...

Makro objektív is alkalmas távolabbi tárgyak fotózására vagy portré fotózásra?

Figyelt kérdés
70-300mm objektívet szeretnék és amit találtam jó áron az macro objektív. Azt tudom hogy makró fotózáshoz ajánlott, de mivel csak hobbiból fotózom és nem engedhetem meg magamnak hogy a majdnem dupla annyiba kerülő 70-300mm teleobjektívet vegyem meg. Leginkább portré fotózásra és távolabbi témák fotózására használnám. (pl amit nem tudok elég közel hozni egy 18-55mm objektívvel azt ezzel megoldhatnám). Persze makró fotózásra is használnám, de nem az lenne a fő célom vele. Pontosabban a Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di LD Macro objektívről lenne szó. Ha véletlen valamiről butaságokat írtam bocsi. Mint mondtam hobbi, amatőr szinten fotózom. Válaszokat előre is köszönöm!

2018. máj. 12. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: az a 70-300 mm-es objektív akkor makró, amikor én trolibusz. (Pro tipp: nem vagyok trolibusz.)


Ez egy ugyanolyan teleobjektív, mint a kétszer annyiba kerülő, legfeljebb gyengébb minőségű vagy nincs benne stabilizátor. A "makró" a nevében csak parasztvakítás, marketingfogás, bullshit.


Az igazi makróobjektívek minimum 1:1 leképezést tudnak, és nem jellemző, hogy zoomosak lennének. Amit te nézegetsz, csak egy sima teleobjektív, aminek vélhetőleg relatíve közel van a közelpontja, így lehet, hogy tud egy 1:3 leképezési arányt, de ennél nem többet.


Mellesleg a "tényleg" makró objektívekkel is lehet bármi mást fényképezni, nem fog szétesni vagy elromlani, ha ember felé fordítod.

2018. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Persze én sem úgy értettem hogy szét esik, hanem hogy ugyanúgy elmossa e a hátteret stb. Egyébként köszi a választ! Igen arról én is hallottam, hogy a nem macro objektívek nagy részére is rá írják hogy macro.
2018. máj. 12. 18:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Említett objektív 1:2-t tud - a 300-as állásban. Kb 200 alatt a macro mód nem használható, de akkor már 1:3 körül van a leképezés.
2018. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!