Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kodak fényképezőgép 3.2...

Kodak fényképezőgép 3.2 megapixeles mennyire számít jó típusnak?

Figyelt kérdés

2018. máj. 15. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem a megapixeltől számít valami jónak vagy rossznak. A pontos típusa kellene. De tekintve hogy ma már az olcsó mobiltelefonok is 20 megapixelesek, úgy gondolom, az a Kodak gép a 2000-es évek elejéről származhat, szóval teljesen mindegy attól beszélni, hogy mennyire számít jónak vagy rossznak, hiszen az a csoda, hogy még működik. De miért kérdezed?
2018. máj. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Azért én megnézném, hogy egy 2000-es évek eleji igazi digitális fényképezőgép, vagy egy mai 20 megapixeles telefon csinál-e jobb képet. Rendes A3 méretű képet készítve. Lenne ott csodálkozás a képzaj, rajzolat minősége tekintetében (nem a telefon javára)
2018. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2: az a lassan 20 elmúlt év megszépíti az emlékeket. Pocsék gépek voltak azok mai szemmel nézve. Persze voltak már akkor is jobbak, arany áron. Nekem egy Canon G2 volt az első, de az már 2004-ben, akkor eléggé istenítették, és arról beszéltünk, hogy ez már hozza azt a szintet minőségben, mint egy átlag filmes gép.

De amikor 3,2 megapixel volt az átlag, akkor még eléggé erős volt ezekben a zajszűrés, alacsony a dinamikatartomány, szóval ha nem is sokkal, de én a mai mobiltelefonokat előrébb hoznám tudásban. Már csak amiatt is, amit fejlődött a technológia az elmúlt két évtizedben.

2018. máj. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

15 éve elfogadható volt a 3,2 mp.

Már használtan kapsz egy 20 megás sonyt 10 ezer alatt..

2018. máj. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Azért én megnézném, hogy egy 2000-es évek eleji igazi digitális fényképezőgép, vagy egy mai 20 megapixeles telefon csinál-e jobb képet. Rendes A3 méretű képet készítve. Lenne ott csodálkozás a képzaj, rajzolat minősége tekintetében (nem a telefon javára)"


Hát én most a kedvedért előkerestem a 2004-ben, 3 megapixeles minoltával, majd 4 megapixeles polaroiddal (igen, gyártottak rendes digitális gépet is) készült képeimet.


Lepődnél meg rendesen, milyen gyenge a képminőség egy mostani mobilhoz képest.


Gondolj bele, kétezerszer ezerötszáz pixel. Alig több egy fullhd-nél. És ebben minden benne van, az optika torzítása, a képzaj (ISO 50-en, szép fényben is!), minden - és nem tudod a tizedére kicsinyíteni, hoyg felmenjen fészbúkra. Ez ekkora.

2018. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyilván egy 15 éves kis merülőforralóról van szó, a kornak megfelelő, mai szemmel nézve nem túl acélos képminőséggel.


"Lenne ott csodálkozás a képzaj, rajzolat minősége tekintetében "

Lenne bizony. A Nokia Pureview elérte már az ingerküszöböd? Itt egy kép, amit szarrá ver az öreg Kodak... vagy talán mégsem?

[link]

De nyugodtan mantrázgasd az ősi bölcsességet, hogy "bármely fényképező jobb képet készít bármely telefonnál".

2018. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Buta ember aki azt válaszolja 20 megapixeles mobil nem csinál jobb képet.

Igenis a képfelbontás lényeges.

A 3.2 megapixel akkor még elment, ma már kevés.

Hiába kodak, nem tudsz vele igzán éles képet fotózni.

TV képernyőnél is lényeges a képfelbontás, ma már a full HD TV-ket árulják boltokban, de egy videó filmnél ugyanúgy a képfelbontástál számít a minőség.

2018. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem is egy régi Kodak gépem van a maga 5 mp-es tudásával. Amiért nem válnék meg tőle az az, hogy a kép sarkaiban sem torzítja el a képet, nincs "szopottuborka" feje senkinek a képen a sarkaknál. Láttam már több.mint 100E Ft-os gépet, ami rendkívül torz képet készített.
2018. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha ezt a múlt évezredben kérdezed..... :)
2018. máj. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!