Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik kamera a jobb? Lumix...

Melyik kamera a jobb? Lumix g7 vagy fz1000?

Figyelt kérdés
Videózásra használnám a kamerát, és ezért fontos eldöntenem hogy melyik 4k-kamera a legjobb. Nyilván nem ez a kettő van előnyben, csak keresgélés után ezeket találtam megfelelőnek. Szerintetek melyik kamera a legjobb 4k terén? Ha lehet akkor max. 200.000 Ft alatt. Köszönöm! :)

2018. máj. 25. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Viccelsz? :) Egyértelműen G7, csak alig több, mint 2x akkora képfeldolgozó szenzorral dolgozik. Mivel itt egyben egy rendszerről is beszélünk (MFT), később könnyebben fogod tudni fejleszteni.

[link]


És ha belefér a keretbe, mellé kezdésnek egy ilyen obit, akár használtan is, nem stabis, de gyönyörű képe van:

[link]


Ugyanakkor készülj fel arra is, hogy el kell ahhoz a 4k-hoz az erős informatikai háttér is...

2018. máj. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha abszolút értékben kérdezed akkor a G7


de azt is meg kell említeni, hogy mire a G7hez megveszed az összes olyan obit ami az fz1000-esben eleve benne van akkor 600ezer alatt nem állsz meg de lehet hogy több.

2018. máj. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó kérdés.

Mivel én egy full amatőr vagyok , korlátozott anyagi kondícióval és egy családi mindenes gépet kerestem anno , számomra az FZ1000 a " legjobb gép " a maga 172ezres akciós " red friday " árával.

Ezért a pénzért kaptam egy ideális " minden egyben " gépet. Amivel maximálisan meg vagyok elégedve. A gép jól teljesít mind a családi portrék terén : zajmentes tűéles képeivel, és jól teljesít amikor a tőlem 20 méterre színpadon táncoló kislányomat videózom és dolgozik a 25-400mm-es zoom optika.

Akkor vegyük sorra:

gép: 172ezer

tartalék akku:11ezer

4K kompatibilis memória kártya:18,5ezer

vaku használtan: 38ezer( bolti ár: 56ezer)

utazó állvány : 34ezer

mini állvány:11ezer

Videó monopod :akciósan:65ezer(eredeti ár 82ezer)

állvány táska :6,5 ezer

Össz: 354 ezer.


Akkor most kezdjünk felépíteni egy Pana Lumix g7-es rendszert hasonló kondíciókkal...

Alap gép kit obival:

Panasonic DMC-G7 +12-60mm : 205ezer

Panasonic Lumix G Vario 45-200mm :120ezer

....

....

....

....


És akkor lehet cserélgetni az obikat videózás közben...


Ami az FZ1000-et illeti: tudja a lassított felvételt 1080p, time lapsét...és van beépített 5 tengelyes hybrid O.I.S.


Teszt videók:


G7: [link]


FZ1000: [link]

2018. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk azóta eszembe jutott, hogy ez így tök jó, hogy ezeket az adatokat meg összevetéseket összeírjuk, csak éppen azt felejtjük el, hogy a kérdező számára mit jelent "videózni". Mert filmezni tényleg sok mindent lehet, természetfilmtől a kamerába beszélős vlogoláson át az utazgatós videókig minden van.


Másik pedig, amit többen félreértenek (vagy legalábbis én így érzékelem), hogy a cserélhető objektíves gép nem azt jelenti, hogy egy rakás objektívet KELL venned és azokat KELL cserélgetned 5 percenként, mint a hülyegyerek, meg mind a tizenhatot magaddal hurcolnod. Szóval optimális esetben ez nincs így. :) Valóban nem olcsó mütyürük ezek az optikák, de ha céltudatos vagy és tudod, melyikre van szükséged, nem fogsz belőlük nagybevásárlást csinálni (főleg így a YouTube-tesztvideók korában). A cserélhető objektíves gép lényege éppen az, hogy azt az objektívet teszed fel rá, amilyenre neked éppen szükséged van. Én ritkán viszek magammal 1-nél több obit, az az 1 is a vázon van.


Szerintem egy G7 + kit obi (14-42-es is jó lesz oda) + 25mm-es f1.7-es fix egy nagyon jó starter kit lehet sokaknak, sok témát lefed és kis ügyeskedéssel meg lehet úszni 200k-ból. A színpadhoz meg közel mész. :D


De tényleg nem akarok itt ajánlgatni, főleg nem ismeretlenül, nem tudjuk, neked mire kell és ki fogod-e tudni használni az előnyeit. Még jobb, ha elmész az üzletbe, és kipróbálod mindkettőt. Nagyon különböző céleszköz mind2 gép, én nem ismerem első kézből az FZ-1000-et, de annyira nem vagyok oda a nagy zoomátfogásért, de ez megint csak én vagyok.


Illetve amit még az #1-ben is meg akartam említeni reggel, hogy nem dől össze a világ, ha technikai hiányosságok miatt nem, vagy csak nehezen tudsz 4k-ben videózni; egyrészt nem attól lesz jobb a filmed, másrészt az FHD is még egy jó pár évig szép és elegendő lesz a világnak.

2018. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem egy G7 + kit obi (14-42-es is jó lesz oda) + 25mm-es f1.7-es fix egy nagyon jó starter"


Jó lesz az valóban 240ezerért...és akkor még hol van a 200-as tele?


Tény, hogy az FZ1000 nem tud versenyezni egy 1.7-es fix el.De nem is akar! Nem arra találták ki.


Tudjuk, hogy a cserélhető objektív lehetősége az bizonyos értelemben előny, sőt erre esküszik az összes fotós is. Mára már közhely , hogy " Azt az obit tesszük fel amire szükségünk van ! " Ez nagy duma, és nem is lehet ezzel vitatkozni. Ezzel csak az a baj, hogy a fotózás terén igaz is.

A videózás viszont egy egészen más " kávéház ". Ott az objektív cserélgetés nem igazán kívánatos mutatvány, legalábbis családi videózás közben, rendezvényeken, eseményeken.

Az objektív cserélgetésnek viszont hivatásos, vagy filmes körökben van létjogosultsága. Itt elsősorban egész napos film, vagy klip forgatásra gondolok. Ott viszont van idő az objektívek cserélgetésére, sőt még a lagzis videóknál is ( cinematográfia).


Azt kell eldönteni, hogy mit akarunk videózni és arra mennyi a keret. A fenti listát csak szemléltetésnek szántam, hogy nem elég megvenni egy gépet, az még csak egy dolog, a kiegészítőkkel tudjuk a gép kínálta lehetőségeket maximálisan kihasználni.

Hiába van egy jobb gépünk, ha szabad kézzel hadonászunk vele az a videó olyan is lesz.


Szóval ha engedünk annak a szövegnek, hogy a cserélhető objektíves géppel jó videózni, mert a hivatásosok is azzal tolják akkor rajta vegyük meg a cserélhető obis gépet, és ha éppen a 25mm-es obink figyel a gépen és éppen a csemeténket videózzuk óvodai farsangkor, akkor ne felejtsünk hozzá elég közel menni, mondjuk olyan 1,5

méterre . Biztosan fognak nekünk örülni az óvoda pedagógusok....:)

2018. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5, nem tudom, elég sokat videózok, filmezek én is (emiatt is döntöttem anno a Lumix mellett), a legtöbb ugyanúgy kibírta 1 obival.

Arra is próbáltam utalni, hogy nem biztos, hogy mindenkinek minden obit meg kell vennie, sokan vannak, akik a büdös életben nem fognak telét használni. Illetve eljátszogathatnak vele, játszanak egy kicsit a madarakkal, de nem mélyednek bele ennél jobban a műfajba. Egy kamerába beszélős vloghoz pl. felesleges a nagy zoom. De még olyan embereket is ismerek, akik boldogak a kit objektívükkel.


Miért ne örülne az óvónő, ha közel mész a gyerekedhez? Ha nem akarsz bezavarni, 1,5 méter helyett 3-4 méterről veszed a történéseket, bumm. Jó pár fotót készítettem már idegenekről utcán, rendezvényen a linkelt 25mm-essel, meglepően sokan tudnak örülni ilyenkor, és én is jobban szeretem az így készült képeket, mert nincs az a "rejtett kamerás" lesifotós feelingje a dolognak.


Valami stabilizátor féle az mondjuk tényleg nem árt (főleg, hogy a G7-ben nincs stabi). Most lehet az egy drágább gimbal, de valószínűleg a legolcsóbb 2000 ft-os hama állvány is megteszi kezdésnek. Ez már csak ilyen műfaj. (Mondjuk én legtöbbször ezt is kézből oldom meg, de biztonság kedvéért van egy Manfrotto Pixi az oldalzsebemben ilyenkor, az sem volt nagy költség, és valamire mindig rá tudom tenni.)


(ps.: én nem számoltam utána az áraknak, de a 25mm-eseket használtan elég jó áron adják, erre céloztam "ügyeskedés" címszó alatt)

2018. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Először is köszönöm a válaszokat! A kamerat utazos videozasra hasznalnam, de mar profi szinten, nem csak ez a fogjuk a 20.000-es GoPro copyit aztán vágatlanul felrakjuk... :) Én most a G7-hez a 12-60mm-es objektivet néztem, nem rossz minőségű videókat csinál... Az az egyetlen baj hogy amazonon 550 dollarert ADTÁK, de azt írják most éppen nem elérhető. Szerintetek mikor töltik újra és lesz elérhető?
2018. máj. 25. 22:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát abban sajnos nem tudunk segíteni, hogy a világ melyik pontján hol mikor lesz elérhető. :( Ugyanakkor ha már utazós videókat szeretnél 4k-ban, oda aztán kell rendesen sd-kártya, lehetőleg 2db. minimum, azokat nap végén rendszeresen lecsupaszítani, mert enni fogja őket rendesen a gép. Akkuról nem is szólva. Szóval én továbbra is megfontolandónak tartom ilyen esetekre az FHD-t.
2018. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!