Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sony Cyber-shot DSC-W830 vagy...

Sony Cyber-shot DSC-W830 vagy Canon IXUS 185?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 18. 20:12
 1/9 anonim válasza:
Milyen célra keresel fényképezőgépet?
2018. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szeretnék elkezdeni fotózni, most még csak egy olcsóbb géppel, azt követően leváltanám egy Bridge-re, vagy egy DSLR-re.
2018. ápr. 21. 19:05
 3/9 anonim válasza:

Őszintén szólva én nem venném egyiket sem.

Inkább maradnék a telefon mellett.

Bár attól is függ h milyen készüléked van.

Ezeken a gépeken nincs manuális lehetőség(fokusz, ISO, blende állítás)

Másrészt 1/2/3-os szenzor nem sokat er.

De ugyanez van a bridge gepek nagy reszeben is.

Amit javaslok az az, hogy használtan próbálj keresni Nikon Coolppix P510, P520 vagy p600 keszuleket. Maximum 50e-ot simán megernek ezek.

Van bennük manuális mod, kihajthato kijelzo és még rekesz állítási lehetőség is.

Nekem P510 és gépem volt, nemsokára veszek egy DSLR gépet.

Szóval röviden ezekkel a gépekkel nem lehet tanulni. Bridge gépek közul pedig P510/p600/P520

Sony DSC-300 messze kerülni kell.


Ha esetleg használt termék sem akadály akkor inkább azt próbálj venni.


Ezek csak pénzkidobasra jok.

Némely telefon(Pl a P9 lite) is többet tud mint ezek

2018. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszek abban, hogy mindenkinek mindenképpen végig kellene járni a kompakt-bridge-dslr szamárlétrát. Ahogy az is egy népszerű tévhit manapság, hogy jó képekhez már dslr kell még annak is, aki amúgy megvolna nélküle. Én legalábbis emiatt döntöttem a milc mellett, mert rájöttem, hogy hosszabb távon nem lenne türelmem mindenhova kilós felszerelést cipelni.

A mai telefonok mellett a kis kompakt "lépcsőfok" kihagyható sőt, szerintem pénzkidobás ilyen gépekért 30 ezreket beáldozni. Alkalmi kattintgatásokhoz ez a pénz sok, ha meg komolyabban akarsz vele foglalkozni, úgyis kinövöd. A manuális módok miatt bridge-ben már talán érdemesebb gondolkodni, mint első gép, lehet velük kísérletezgetni, de akár az is megkerülhető - mondjuk használtan egy Lumix FZ-200 jó vétel lehet, mai napig sokak által kedvelt gép.

DSLR alternatívájaként meg szerintem nem ördögtől valóak a colos lapkával ellátott prémium kompaktok sem, vagy a már említett MILC-ek (Panasonic Lumix, Sony alpha, Olympus, Fujifilm stb.). Hardveraprón, index fórumon érdemes nézegetni, sokat lehet megspórolni egy jó állapotú second-hand géppel.

2018. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Főként az ár és a méret miatt gondolkodom kompaktban, később talán vennék mellé egy Bridge-t/DSLR-t.

A telefonokkal kapcsolatban: nincs optikai zoom, vagy ha van is, az 2x-es, és csak a drágább készülékeknél érhető el. A mostani telefonomnak nincs rossz kamerája, viszont sokszor elveszíti a fókuszt, aztán hiába próbálkozom fél óráig, hogy fókuszáljon egy tárgyra, de semmi.


Most olyan 30 ezrem lenne egy gépre/telefonra, talán az első kijönne, de telefon, aminek jó kamerája van, az biztos nem jönne össze. Karácsonyra talán meg tudnám magam ajándékozni egy jobb Bridge-vel.

2018. ápr. 23. 11:32
 6/9 anonim válasza:

Mint ahogy írtuk felesleges kompakt gépet venned. Mert ezek automata gépek.

Szenzoruk nem sokkal nagyobb, mint egy telefoné.

Oké, hogy optikai zoom stb, de szerintem egy duplakamerás xiaomi mi A1 készülék ár/érték arányban lesepri az ilyen kompakt gépeket.

Optikai zoomban nem, de legalább elő tudsz ezzel varázsolni manuális módot, állítani az expozíciós értékeken.

Én is cserélni fogom erre a jelenlegi Huawei p9 lite 2017-em.

De a te pénzed, oda szórod ahova akarod majd rájössz.

Én is vettem anno kompakt gépet. Nagy nehezen elcseréltem egy hi-fi rendszerre, legalább ezt többször használom.

Kompakt gép-telefon nem nagy különbség van.

2018. ápr. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Még szétnézek a mobilos részlegen is. Azt rebesgetik, hogy hamarosan érkezik a Xiaomi Mi A2, 20 + 12 megapixeles kamerákkal, AI támogatással. Még a Nokia 6X-ről is hallottam hírt, két kamerás, Zeiss lencsés lesz.

2018. ápr. 28. 08:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Kettő közül Ixus mindenképpen. Az már tájképekhez és hobbifotózásra jó.

Nekem a W810-hez volt balszerencsém és ilyen árért röhej kategória. Küldtem is vissza. Az objektívvel szemcsés előnézete van, az elkészült kép sem mestermű, Esetleg kisgyerekeknek és időseknek szórakozni jó egy ideig, de ahhoz drágának tartom. Én régebben sokkal prímább kameragépet vettem 22.000 körül és az mára csak olcsóbb kategóriában foglalna helyet. Az Ixus kb. azon a szinten van, de sajnos - számomra érthetetlen módon - olcsóbban már semmit nem lehet kapni. Az Ixus 195 pedig sokkal modernebb opciókkal rendelkezik és abból gyártottak kék színűt is.

2019. máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem van egy LG okostelefonom profi kamerával, de például kirándulásokhoz mégis kompakt fényképezőre vágyok és végül pont az Ixus-t választottam. Egy kameragép - legalábbis számomra - sorozatos fényképezéshez sokkal jobb, miközben minden másban is előnyösebb a végeredmény. Okostelefonnal túráról vagy nyaralásról egyáltalán nem készítenék 100-200 kép között.
2019. máj. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!