Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok amatőr hobbifotósnak?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve merült fel bennem az ötlet, hogy szívesen elkezdenék fotózni, de végül - már nem is emlékszem mi miatt - elvetettem az ötletet. Azóta megint elkezdett érdekelni.. A telefonommal készítettem/készítek képeket, de azért valljuk be, hogy annak nem olyan a kamerája. Tudnátok nekem ‘kezdőprofi’ fényképezőgépeket ajánlani? Amit elvárnék tőle, az az, hogy könnyen kezelhető legyen és tényleg jó képeket készítsen. Nem kell bele annyira sok plusz, mert úgyse tudnám mindet kihasználni, de egy kicsit extrábbra gondoltam. Mindenképpen Media Marktban szerezném be. Anyagiakban lehetőleg 130.000 Ft körül lenne ideális (ha olcsóbb azt nem bánom). Így nyáron sokat használnám, mert az utazásoknál biztos vagyok benne, hogy lesz mit fotózni! :)

2018. jún. 1. 23:17
 1/7 ThodEE GoD ***** válasza:

[link]


Kezdésnek nagyon jó választás, későbbiekben vehetsz hozzá nagyobb fényerejű fixeket :)

2018. jún. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Az amatőr hobbifotósok alapvető hibájába esel bele. Azt gondolod, a gép a fontos. Pedig ha van valami, ami nem számít, az az, hogy milyen gépet fogsz a kezedbe.

Majd megérted.

2018. jún. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20%

én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2018. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
43%

Sok hülye válasz mellett írok egy normálisat. Igenis számít a gép, ha technikásabb képeket akarsz csinálni, ha nem is a pontos fajtája.


Azt ajánlom neked, hogy válassz a nagy gyártók közül (Canon, Nikon, Sony, ...) valami tükörreflexes modellt, ha komolyan szeretnél foglalkozni a fényképezéssel, és megtanulni technikailag is jó fotókat csinálni. Vegyél a kezedbe egy Nikont vagy egy Canont, és nézd meg, hogy kb. melyik tetszik jobban. Lehet, hogy ha most kezded, érdemes egy használt, de nem leharcolt gépet venni.


Aztán ahogy szépen lassan tanulgatod a fényképezést, majd folyamatosan veszel hozzá új obikat, szűrőket, stb. A kit obival (alapból jár a géphez) még nem tudsz olyan sok mindent csinálni, de jó gyakorolni, és megérteni, hogy hogy működik a fókusz, fénymérés, iso, blende érték, stb.


Sok sikert!

2018. jún. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első amit írt az teljesen jó.


Az igaz, hogy nem a váz számít, hanem inkább az objektív, de szerintem kezdésnek neked bőven elég lesz a KIT objektív is, aztán majd eldöntöd, hogy fényerősből milyen látószögű kell neked.


A váz olyan szempontból számít, hogy ha komolyabban benne vagy már a fotózásban, akkor azért nem mindegy, hogy egy belépőszintű váz bugyuta, "átlag userek" nyelvére butított menürendszerével és gombkiosztásával kell sz.rakodnod vagy egy normális, a fotózásban jártasabb személy igényeire kialakított vázzal kell fotóznod. Arról nem is beszélve, hogy a belépő vázak műanyagja, hogy is mondjam... játéknak hat a kézben és a keresőjük is röhejesen sötét és kicsi. A Nikon D5200 már bőven jó, akár a D3200-at is nézheted, ha olcsóbbat akarsz. Canonból pedig a xxxD sorozat a minimum.


A legfontosabb viszont a márkaválasztása, mert nagy ráfizetéssel lehet csak rendszert váltani, ha mégis másikat akarsz. A Nikonnak általánosságban jobbak, de drágábbak az objektívjei; jobb a szenzora, jobb a fénymérője. A Canonnak olcsóbbak az objektívjei, gyengébb a szenzora, kompenzálásként viszont nagyon jó az AF rendszere és sokan szeretik azt a tipikus "Canonos színeket", de ha utómunkázod a képeket, akkor szerintem ez utóbbi nem annyira fontos.

2018. jún. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

3-as, te minden kérdéshez bemásolod ezt a "senki ne vegyen gépet" szöveget?

A kérdező ennyi pénzért egy belépő vázat kap kit obival, ami pontosan arra való, hogy megtanulja használni. Miért ne vehetné meg? Valahol el kell kezdeni.

És bevallom, sosem értettem ezt a "gép nem számít" dumát. Persze nem attól lesznek jó képeid, ha nincs hozzá szemed, de ne mondd már, hogy nem számít. Akkor vajon a profik miért nem telefonnal vagy bridge géppel kattogtatnak, ha az is ugyanolyan jó? Vagy miert veszik meg a több százezres obiikat, ha kittel is ugyanolyan jó?


Kérdező, az ismert márkákból válassz egyet, amelyik személy szerint neked a legjobban tetszik. Nincs nagy különbség.

2018. jún. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Így van ahogy előttem írta.

Valamint olyan SLR/DSLR legyen ami full manuális beállításokat is kínál.

2018. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!