Milyen objektívet vegyek?

Figyelt kérdés

Nikon d3400 ás vázam van.

3 hónapja vettem. Milyen objektívet ajánlanátok hozzá?

Gyárilag egy 18-55 os volt, de szeretnék makrofotókat készíteni, meg azért olyat ami kissé "komolyabb".

Csak eredeti Nikont érdemest venni hozzá?

Vagy ez milyen? Megfelelő, a minősége?


[link]


Köszönöm a véleményeket



2018. jún. 2. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Itt van róla egy teszt:

[link]

Végülis nem írnak róla rosszakat.

Ami a 70-300-as tartományúak közös jellemzője, hogy 300-on a rövidebbik saját magához képest is annyit romlik, hogy ha nem figyelsz oda, előválogatásnál ezeket mind kiselejtezed. :) Pedig nem feltétlenül rosszak ezek, csak nem olyan jók. Valamivel több utómunkával biztosan elérik azt a kategóriát, hogy: "szódával elmegy".

Ráadásul, mint látszik, 300-on a minőség érdekében le kell rekeszelni F8-ra, viszont tovább rekeszelni nem lehet, az már megint ront a minőségen. Napfényben elég ez a fényerő. 300 mm-en a sarkok egy fényerővel sötétebbek teljesen nyitva, de "szerencsére" rekeszelni kell úgyis egyet.

Azért nem véletlen, hogy a drága, és egyben minőségi objektívek megállnak a 70-200-as tartománynál.


Ezt, ha megveszed, kezeld úgy, mint egy megfelelő minőségű, olcsó 70-200-ast, amit szükséghelyzetben ki lehet tekerni 300-ra.


Ezt az optikáról. Az autofókusza lassú, ami sportfényképezésnél ciki lehet.

2018. jún. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 ThodEE GoD ***** válasza:
72%
Ebben a tartományban már nem érdemes kihagyni a kép stabilizátort ami a Tami esetén VC jelzés az objektív nevében ;)
2018. jún. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mindkettotoknek koszonom.

Erdemes inkabb egy 70-200 as nikonra gyujtenem?

Vagy a 15-105m

2018. jún. 3. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan van egy ilyenem, Nikon D7200-vel és D5000-el próbáltam eddig. Nem pont a fent linkelt tesztet olvastam, de ez tipikusan az az objektív, hogy "szódával elmegy". Ami engem nagyon megragadt bennem, egy külföldi teszt oldal summázott véleménye: "ne várj többet tőle mint az ára" (magyarra lefordítva "olcsó húsnak híg a leve"). Ha ennél nem vársz többet nem fogsz csalódni (én nem vártam többet tőle, ezt a szintet hozza).

f10-f11 körül már értékelhető fotókat lehet vele készíteni. Brutál sok fény kell neki!

Makrózásra hiába van ráírva teljesen alkalmatlan.

D5000-el kb. 2-4 pixel kromatikus aberrációt lehet rajta látni, D7200-nál 3-5 pixel. Ezzel együtt kell élni. Nekem kicsit lágy a rajzolata (ezen nem csodálkozunk 70-300, olcsó stb.).

D7200-al használva nagyjából úgy veszem észre, hogy minden irányban kb. 3-4 pixel "eldobandó", így instára, facebookra használhatóak a képek (megfelelő programmal kicsinyítve 1200pixel hosszú oldallal.

Én kiváncsiságból vettem meg, meg gyakorlásra, meg néha járok olyan helyen fotózni ami nem éppen gépkímélő, oda jó ez, ha tönkremegy nem fogok nagyon sírni utána. Összeségében ha az ember tudja, hogy mit vett és tudja használni akkor jó, ha tudod mit jelentenek a tesztek, és amit leírtam és úgy gondolod, hogy gyakorolni, játszani jó akkor vedd meg nyugodtan. De ne várj tőle csodákat. Én pontosan azt kaptam amit vártam tőle. Néha ha nagyon jók a fényviszonyok meglepően jó képeket is lehet vele csinálni. (hangsúlyozom én ezt játéknak vettem, és facbookról, instáról beszélek).

2018. jún. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha érdekel tudok küldeni fotót, keress meg privátban.
2018. jún. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ertem. Tehat jobban megerne mondjuk sporolni es venni egy nikon 55-200 at?
2018. jún. 4. 08:22
 7/11 A kérdező kommentje:
edigital.hu/telezoom-objektiv/nikon-55-200f4-56-af-s-g-dx-ed-vr-ii-objektiv-p359142
2018. jún. 4. 08:24
 8/11 acelsziv ***** válasza:
0%
Makróhoz első körben vegyél közgyűrűt. Ez olcsóbb, mint egy makro objektív és mégis leget vele jó képeket lőni. 20 körül már kapsz ilyet.
2018. jún. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 acelsziv ***** válasza:
28%

Amúgy amit linkeltél az egy olcsó húsnak híg a leve objektív. Olcsó de nem ér annyit. Inkább ebben gondolkozz:

[link]

Ezen a szinten már vannak normális objektívek.

2018. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Macrora én egy sigma 70-300 DG Macro-t ajánlok.

Amúgy van is jelenleg egy eladó ilyenem.

2018. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!