Régebbi, fix objektíves kompakt fényképezők bázistávolsága?

Figyelt kérdés
Pl. Kodak Retina, Voigtländer Vito széria stb.

2018. jún. 23. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez is hasznos volt, és köszönöm, mostmár legalább tudom hogy a tizenéve használt Carena focus free gépünk hogy működött.


De a lényeg, hogy micro 4/3 gépre akarnék adaptálni egy-egy fix objektíves gép lencséjét, és - hogy valamennyire tudja a gyári adatokat, az objektíven feltüntetett pontokon (végtelen - és közelpont).


Meg lehet csinálni csak úgy ránézésre is, de akkor nem ott lesznek a pontok, mint a lencsén feltüntetve, pl. nem lesz végtelen, vagy hamarabb lesz.


Bár ezt precíz adapter nélkül amúgy sem könnyű belőni...


Most közben hogy újra elolvastam a kérdésemet, fix objektív alatt nem a focus free-t értem, hanem azt hogy nem cserélhető.

2018. jún. 23. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Mivel ezeken a régi kompakt gépek kisfilmet hordoztak magukban (ha úgy tetszik mai szóval Full Frame), ezért a kisebb szenzorméretre adaptált képből cropot, vágást fogsz kapni. Ugyanúgy lesz élességi síkod, végtelened, feltéve hogy sikerül megfelelően adaptálnod rá, csak közel sem ugyanazt a kéept fogod kapni, mivel az új anyagépre szerelt objektív nagyobb kép leképzésére lett tervezve.
2018. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 ezt tudom, de köszönöm :)


A lényeg, hogy vegyek-e helicoidot vagy inkább harmonika kihuzatot, vagy elég egy m42 adapter, és különféle vázsapkákba belefúrva elhelyezni az obit?


Félek, a helicoid és a harmonika kihuzat is túl messzire vinné az élességi síkot a géptől.

2018. jún. 26. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Még mindig nem értem miért akarod ilyen kis lapkára adaptálni az amúgy is gyenge minőségű régi kompakt gépek lencséit. Sajnos a crop miatt el fog veszni az az eredeti rajzolat a széleken, az a varázs ami miatt ezeket szeretjük. Mi a célod vele? Maga a barkács meg a tudat, hogy ráraktad az jó érzéssel tölt el, tudom, mert én is csináltam ilyet, de végeredményként kapsz egy olyan "objektívet", ami teljesen hasznavehetetlen és csak porosodni fog. Tapasztalatom szerint érdemes inkább úgy hagyni a kis kompaktot, ha még használható, úgy használni, ha nem, akkor polcdísznek megteszi
2018. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amit leírtál, igen, az adaptálás öröme, és hogy nem a megszokott módon fotózgat az ember.


És ezt annyira nem mondanám rossz minőségnek:


[link]


[link]


[link]


Ez csak néhány, természetesen vannak ettől rosszabbak valóban. De ha azt nézzük, hogy 2-4 ezerért már lehet venni ilyen gépeket amiről le lehet szerelni az objektívet, és feladaptálni, jó és érdekes időtöltésnek tűnik.


Van aki 100 évesnél régebbi kihuzatos fényképező objektívet tett a Sony A7-es gépére (jó, az fullframe...) és elég jónak bizonyult.

2018. jún. 26. 16:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Az Oriont benéztem, mert az m39, bocs.
2018. jún. 26. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!