Mr.okos kérdése:

Canon EOS 750D vagy 2000D?

Figyelt kérdés
Most tervezek venni új DSLR gépet (egy 1200D-ről váltanék). melyiket érdemes? Ha jól láttam a kettő hasonló kategória. Ami talán jobb a 750D-ben hogy a képfeldolgozó egysége DIGIC 6-os (bár nem tudom ez mit jelent és mennyivel jobb a DIGIC 4+ -nál).

2018. júl. 8. 08:34
 1/4 anonim válasza:
69%
Hali! Körülbelül fél éve ugyanezen dilemmáztam. Nekem ami döntő volt a kettő gép között, hogy a 750d-nek 19 autofókusz-pontja van, míg a 2000d-nek csak 9. Továbbá a 750d 5 képet is tud lőni mp-ként, a 2000d csak hármat, és pluszban van a 750d-nek kihajtható kijelzője (ez nekem fontos volt, valakinek kevésbé az). A 750d rendelkezik autofókusszal videózásnál is. Nem hinném egyébként, hogy a képfeldolgozó rendszer annyit számítana. Nagyon jó gép a 2000d is, volt szerencsém próbálni, annyira sok különbség nincs köztük. Mérlegelni kell, Neked megéri e azt a plusz 50ezret. (Nekem megérte, egy 750d teljesen elgedett, boldog tulajdonosa vagyok.)
2018. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a 17% különbség a kettő árában nem véletlenül van. A DSLR-nél minél kevesebb a szám a névben, annál komolyabb szint. A DIGIC 6 jobb a 4+nál, meg egyéb tulajdonságokban is veri a 750 a 2000-et. Ha megteheted, hogy azt a különbséget kifizesd, ami tényleg aprópénz a DLSR fotózásban, akkor szerintem a 750-et válaszd.


Az Árukeresőn össze lehet hasonlítani a gépek tulajdonságait.

2018. júl. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Azt hiszem a 750D lesz a vélasztott. :)
2018. júl. 11. 15:23
 4/4 anonim ***** válasza:
750D egyértelműen...
2018. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!