Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek egy fix 85mm-es...

Szerintetek egy fix 85mm-es fényerős obi jó általános célú fotózásra?

Figyelt kérdés
Legtöbben portréobinak tekintik, de egy aps-c szenzoron pl jól használható a mindennapokban? Street fotózásra, életképekre, városi pillanatképekre stb. Mit gondoltok, ti hogy vagytok vele?

2018. júl. 14. 15:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy ez. Lehetne azt is mondani, hogy aki különböző gyújtótávolságú objektívekkel dolgozik, az egyikkel sem tud szakértően dolgozni, mert az utolsó polihisztor Michelangelo volt. :) Meg az ellenkezőjét is, hogy aki egyfélét használ, azzal van a baj. :) Én kimondottan telés vagyok, ugyan pont ez nincs, csak a (majdnem iker) tesója, a 100/2. Az ilyennel az ember már inkább a részletekre megy, nem pedig a totálokat fényképezi. Van-e fotózásra érdemes részlet onnan, ahol állsz? Vagy találsz, vagy nem. És az utolsó 15 évben idegenek fényképezése kimondottan nehézzé vált.
2018. júl. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Apsc-n inkább egy 35-ös lesz az amit keresel.
2018. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én ezekre inkább egy 50mm-eset választanék.
2018. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szeretek utazgatni, tehát zoom párti vagyok. ;) 18-105 van fenn a legtöbbet a gépen (Sony a6300), de emellett van egy 50mm-esem(1.8) és 16-osom(2.8) is.A zoom obit még rendezvényfotózásra is hordom, oda bőven elég. (Na most kapok a többiektől, hogy aps-c géppel tolom a fizetős melókat...)
2018. júl. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt inkább tán az a baj, hogy előlépett az Ödön-jelenség.

Ödön a szomszédom, aki (szinte) mindent (valóban) jobban tud. Elektronikai szakember, és számtalan esetben voltam tanúja annak, hogy hoztak neki meghibásodott riasztót, szteroorádiót, atomrakétát, bármit, hogy javítaná-e meg. Mire ő mondta, hogy figyelj, ez egy ürülék. Orosz alkatrészekből, bekötött szemmel összeforrasztva, eleve hibás koncepcióval - csinálok én neked jobbat, még a kapcsoló is amerikai benne, örök életű lesz. Aztán csodálkozott, hogy egy idő múlva nem gyalázta meg a szűz havat a kapujánál senki. Mikor kifakadt, és felvilágosítottam, hogy ennek a viselkedése az oka, nem értette: de hát én csak jót akarok nekik.... Igen, válaszoltam, de ők nem ezt akarják, hanem azt, amit ők akarnak. :)

Ennyit a 85-ös objektívre vonatkozó kérdésről és a 35-ös, 50-es és aps-c-s válaszokról. :)

2018. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes válasz... Nekem is egy “bölcs böffenet” jutott eszembe.Amikor kifele nézegetve röhögnek a lakók a zártosztályon, hogy: “Nézzétek mennyien vannak a rácsok mögött...!” Szóval minden csak nézőpont kérdése.Egyszer felvettem a kesztyűt, mert eljutott egy ember arra a szintre, hogy ne hagyjam szó nélkül.Haverom meg rám szólt: “figyu, ha leállsz vele vitatkozni és jön arra valaki, tudod mit fog mondani?Jé, ott van két hülye aki egymásnak esett...”

Na ennyit a példabeszédekről.

2018. júl. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Adapter007 ***** válasza:

Szia,


szerintem nem. APS-C-n túl szűk, elég messze kell lenned a témától, hogy értelmes életképet tudj készíteni. Szóval használhatatlanok voltak a képeim. (persze voltak kivételek, mondjuk 1%)

Nekem a fix28mm vált be. Igaz néha közelebb kell merészkedni ahhoz az életképhez.


Próbáld ki ezt is, azt is, aztán meglátod neked melyik lesz a jó.

Üdv

2018. júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!