Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Azt írják, ha egy kamerát a...

Azt írják, ha egy kamerát a hidegből bevisszük a melegre, akkor úgy óvhatjuk a belső részeket a kondenzációtól, ha zacskóba tesszük és a hőmérsékleti akkomodásció után. Vesszük csak ki. Ez miért használ?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem az egész szoba levegőjének nedvességtartalma lesz képes lecsapódni a hideg felületeken, hanem csak annyi, amennyi a zacskóban van. Már ha légmentesen lezárható.
2018. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezért jobb kint bezacskózni, és úgy belépni.
2018. júl. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 acelsziv ***** válasza:
semmit. Várni kell amíg átmelegszik a gép és akkor bekapcsolni.
2018. júl. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
én nem tudom elképzelni, hogy a szoba teljes levegője átáramlik a gép belsején, ti igen? De még a zacskó esetében sem tudom elképzelni.
2018. júl. 17. 23:57
 5/12 anonim ***** válasza:
Milyen meggondolásból kerül a 'szoba teljes levegőjének átáramlása a gépen' fogalom a felszínre?
2018. júl. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tekintsük tárgytalannak a kérdésemet, közben rájöttem, hogy te #1 kissé költői kifejezését értelmezted szó szerint.
2018. júl. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát akkor hogyan kell értelmezni? szerintem nem túl sok áramlás van 5-10 perc alatt a gép belselyébe vagy -ben. Vagy a hőmérsékletváltozás szívóerőt gyakorol?
2018. júl. 18. 14:39
 8/12 anonim ***** válasza:

Kevesebb levegőből kevesebb pára tud lecsapódni. Majdnem nulla levegőből majdnem nulla pára tud lecsapódni.


Sőt a kinti hideg levegőben a páratartalom eleve kisebb, mint a benti meleg levegőben.

2018. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

és nem, nem fog a teljes levegő mennyiség átáramlani a gépen, nincs benne külön kis légszivattyú erre a célra, emlékeztetsz te engem egy film szereplőjére, a Galaxis őrzőiben volt egy ilyen, hogy mindent szó szerint vett, ha tudom hogy te is ilyen vagy, akkor precízebben fogalmaztam volna.

[link]

2018. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Kevesebb levegőből kevesebb pára tud lecsapódni. Majdnem nulla levegőből majdnem nulla pára tud lecsapódni."


Ez igaz, de csak a gépen belüli pára az érdekes, és az mindkét esetben ugyanannyi. Ez így nem magyarázat!

2018. júl. 18. 16:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!