Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan véditek télen a kamerát...

Hogyan véditek télen a kamerát a kondenzációtól?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem a gépet (milc), és eddig zsebben hordtam az utcán, hazaérve nem is teszem ki, csak később jut eszembe lementeni a képeket. Fotós oldalakon viszont azt írják, rögtön tegyük lezárt zacskóba valami páramegkötővel, de a legjobb, ha nem is a meleg lakásba kerül rögtön, hanem mondjuk a garázsban, folyosón töltsön valamennyi időt.
2018. febr. 11. 20:22
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
A kérdést félig megválaszoltad.
2018. febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
OK, de melyik felével?:) Ez a kiszárítás tényleg bevett gyakorlat?
2018. febr. 11. 23:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Én több mint 10 éve használok dslr-t, soha nem zacskóztam meg hasonló. Lakásba be, egy-másfél órát állni hagy oszt' kész. Nem lesz semmi baja.
2018. febr. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Elméletileg a lényeg az, hogy ne használd 1-2 óráig miután hidegből bevitted. Persze vannak olyanok, akik ilyen nagy menők, hogy ezt csinálják, talán egy 2 millás gépnél megértem, hogy zacskózzás, meg páramentesítő van hozzá meg ilyenek.

Én azt mondom, hogy vegyél egy páramentesítőt, és a gép tokjába rakd bele, vagy tegyél rízst egy kisebb lyukacsos tasakba és ennyi.

2018. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit akarsz rajta kiszárítani? :) Elég korán kaptál fényképezőgépet, ha még idáig nem jutottál el fizikából. A hideg levegő abszolút értékben kevesebb nedvességet bír el. Bejössz a hideg levegőt őrző hideg géppel, ha nem teszed ki a meleg szobába, akkor, miután átmelegszik, a relatív páratartalma kevesebb lesz, mint a szoba levegőjének. Baj akkor van, ha a hideg gépet kiteszed a meleg szobai levegőbe, akkor lecsapódik rajta a nedvesség. Tehát jó módszer a (zárt) kabátzsebben hagyni. Valamint a zacskózás is, ha megoldod, mielőtt lecsapódik rajta a víz - szemüvegesek tudják, ilyen gyorsaság nincs, mihelyt bementél, máris nem látsz semmit. Én a fotóstáskában hagyom átmelegedni.

Egyszer mentem be hülye mód nyakamban lógó géppel egy gőzös-párás büfébe, miután négy órát álltam a nulla fokban, hát, akkor türelmesen várnom kellett. :)

2018. febr. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az obik gombásodása akkor hogyan fordul elő? Nálam a lakásban száraz a levegő, nyáron sem szoktam trópusi dzsungelekben jaguárt fotózni. Ha a fent vázolt zsebben/fotóstáskában történő téli akklimatizációt folytatom, illetve nem készítek makró képeket szökőkútról, nem kell félnem a vizesedéstől?
2018. febr. 12. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!