Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen színhőmérsékletű...

Milyen színhőmérsékletű reflektort válasszak?

Figyelt kérdés

Alkalmankénti hobbi fotózással és videózással is szoktam szabadidőt tölteni. Egészen elérhető áron lehet már LED reflektorokat vásárolni, ami tudom, hogy nem profi eszköz, de házi felhasználásra szerintem nekem megfelelő.

A kérdésem az, hogy az említett alkalmazásra meleg-, közép-, vagy hideg-fehér típust vásároljak. (színhőmérséklet)

Köszi a segítséget!



2018. júl. 15. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
menj be egy boltba es nezd meg eloben h meik kelvin milyen fenyt ad, mashogy nem lehet, am 4000 a normal, 6000 a nap nyaron delben(vagy 6500) nemtom, 3000meg naon sarga mint egy villankorte
2018. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát az én kicsi Sunpak lámpámhoz még adtak 2 féle diffúzort (5400K és 3200K), és mind a kettőt használom, mikor melyiket. Ritkán használom, de pl. a fehér részletek miatt a tárgyakat, festményeket inkább a hideg, ha embert (portré stb.), akkor azt a meleg diffúzorral fotózom. Ha meg valami mégse jó, RAW-ban utólag nem nagy kaland korrigálni.
2018. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ui: 6000már kicsit kékes-és 4000 a fehér-akvariumba én 6500hasznalok ha segit
2018. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vagy saját fehéregyensúlyt beállítani az expo előtt egy szürkekártyának használható dologgal.

Bár a led spektruma nem folyamatos...

2018. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fotózásnál videózásnál a fehéren belül a színhőmérséklet kevésbé fontos, mert viszonylag jól tudják a kamerák korrigálni. A fontos az ún. CRI érték ez legyen minnél magasabb (ez max. 1 lehet, és ez a színvissza adási jellemző). Ha nagyon alacsony a CRI-je a reflektornak akkor nagyon fura színeket fogsz kapni és nem igazán fogod tudni korrigálni.
2018. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Bevallom ez a CRI érték eddig nem került a látómezőmbe. Elolvastam ezt a cikket: [link] és már minden világos. Most már csak az kell, hogy a termékeken is fel legyen tüntetve, hogy jól tudjak választani.


Köszönöm a válaszokat!!!

2018. júl. 16. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező 12:44: azoknál a reflektoroknál ahol egyáltalán szóba jöhet a fotós alkalmazás ott meg fogják adni a CRI-t. A többinél meg más problémák is lesznek. Pl. nagyon nem lesz egyenletes a megvilágítás (tükör nem jó, vagy nem jó helyen van) és sokat fogsz vele szenvedni.
2018. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!