Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképező gépet...

Milyen fényképező gépet vegyek a munkámhoz? DSLR vagy MILC? Azon belül melyiket?

Figyelt kérdés

Kiválasztottam ugyan néhány gépet, de nem tudom, hogy a munkámhoz melyik típus lenne megfelelő. Inkább az a kérdés, hogy ne vegyek indokolatlanul profi masinát. :)


Nos, újságíró vagyok egy napilapnál és hírportálnál, de több helyre is bedolgozok. A munkám nagy része az írás, de alkalmanként néhány fotóra és rövidebb videóra is szükség van tőlem.

Természetesen vannak profi fotóriportereink, de ők nem tudnak mindenhol ott lenni, így sokszor az újságíró is készít fotókat. (Persze a profibb kollégákat is megkérdeztem már, ők az Olympus és Sony Milc gépeket ajánlották, de kiváncsi lennék a Ti véleményetekre is.) Események, rendezvények, sajtótájékoztatók, portrécikkekhez jól sikerült, de nem művészi portré fotók, riportokhoz jó témaválasztású képek (ez nyilván a fotóson múlik, azzal nem szokott gondom lenni.) Eddig a Huawei Mate 10 telefonommal dolgoztam, de egy év alatt felismertem a mobilos újságírás és tartalomgyártás korlátait, ezért egy picit szeretnék fejleszteni, szintet emelni.


Ami fontos, hogy nem szeretnék profi technikát, profi képeket és videókat. Az a profi fotósaink dolga. De szeretnék jó képminőséget és videóminőséget. Pl. a képstabilizátor fontos. Nem utolsó szempont az aksi élettartama, illetve a masina súlya.

Úgy gondolom a DSLR gépek nekem túl profik, nem használnám ki őket, minimális beállítással dolgozok, de egy kompakt gép a képminőség miatt nyilván kevés. Bár a tükörreflexesek közül kinéztem a Nikon D3400-at és Nikon D5300-at kit objektívekkel.


Viszont jobban érdekelnek a kisebb, kompaktabb, könnyebb, de teljesítményre és árban is hasonló Milcek. Pl. Olympus OM-D E-M10 Mark III, Sony A6000 vagy Canon M50. Az Olympus a szívem csücske és az összehasonlítások szerint is a legjobb ezek közül. Viszont szeretném kikérni a véleményetek.


Lenne ehhez három kérdés:

1. Ehhez a munkához elég-e szerinted a MILC, vagy DSLR kellene?

2. Egy MILC nem fura egy 190-es férfi kezében? Csak kicsi a mérete... :)

3. A MILC-ek közül melyik (ha azok a jók)? Vagy a két NIKOM közül? (ha azokra tippelsz)



2018. júl. 15. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp milc, minimum aps-c méretű szenzorral - és legalább két tartalék akkuval.

Egy dslr-t teljesen felesleges ilyen célból cipelni, a te szemszögedből az egyetlen előnye a nagy akkukapacitás lenne, ez viszont könnyedén megoldható tartalék akkukkal.

2018. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 JulesTS ***** válasza:
100%
Eleg a Milc, sot inkabb arra van szukseged. Kis tulzassal zsebre tudod rakni. Nem fog furan kinezni a kezedben. Mielott valasztanal menj be egy fotos boltba, ahol kiprobalhatod oket es kezelo szerveiket es a menuket is ossze tudod hasonlitani, hogy melyik a szimpatikusabb...
2018. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Bőven elég egy MILC. Ha a telefonos képeket még a print részen is elfogadták, akkor egy 4/3-os, 1"-os bridge gép is szóba jöhetne. De ha MILC vagy DSLR a kérdés, akkor MILC praktikusabb. A DSLR akksik jobban bírják, de egy munkanapot még azzal se kezdenék meg legalább egy tartalék akksi nélkül, főleg ha videózol is.


2. Hidd el, amint elkezdesz dolgozni vele, értékelni fogod, hogy nem a nagyobb, nehezebb gépet vetted, és az esztétika lesz az utolsó szempont :) Nyilván egyéntől függ, de ha egy rendezvényen állvány nélkül fel szeretnél venni egy vágatlan 5-10 perces műsort, akkor nem mindegy, hogy az egyik gép fele annyit nyom, mint a másik.


3. Az ajánlott gépek mind kiválóak, ha anyagilag nem jelent gondot a megvételük, akkor nyugodtan válassz ezek közül. Ettől függetlenül szerintem a célodra 2 vagy akár 3 árkategóriával lejjebb lévő gépek (tehát mondjuk a Canon M100) is elegendőek lennének.


Azt tartsd szem előtt, hogy MILC-ekre az objektív drágább, mint DSLR-re. Ráadásul egy 18-55-ös kit szerintem rövid ilyen munkára. Nyilván tapasztaltad, hogy sok eseményről egyszerűen nem tudsz kartávolságról fotózni, tehát én mindenképp beszereznék egy jó zoom-ot, vagy egy plusz teleobjektívet a kit mellé, (mondjuk egy 70-200 körülit).

2018. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindhármótoknak. Sokat segítettetek vele. Valószínűleg a MILC-ek mellett döntök. A videózás és állvány kérdése pedig nem számít, mert van egy jó telefonom, 4K-ig rögzít, vettem hozzá DJI osmo 2-t, ahhoz van talpam is, mikrofont is teszek rá ha kell. Tehát kisebb, rövidebb videókhoz, pár perces interjúkhoz elég. TV-nek nem dolgozok be tehát nem kell több. Elsősorban print és online újságírással foglalkozok, ahhoz a képminőség javulása a fontos most nekem. Viszont egy kis gép nagy előny, így a MILC-ek között nézelődök tovább. Köszönöm.
2018. júl. 16. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!