Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D5200-as vázhoz keresek...

Nikon D5200-as vázhoz keresek teleobjektívet. Van két kiszemeltem: - Nikon AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - Tamron AF 70-300mm f/4-5.6 Di SP USD VC Melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 18. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Nézzél meg teszt oldalakat. Viszont amit én látok a legtöbb oldalon azt írják, hogy ez a Nikon lencse az 5200-al csak részben kompatibilis (bár maga a Nikon ezt nem írja). Ezért érdemes az üzletben kipróbálni.

Nekem ez az egyik kedvenc teszt oldalam: [link] itt írnak róla részletesen.

2018. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Olvastam, hogy csak részben kompatibilis. Van esetleg ajánlható teleobjektív 100-130.000 körül D5200-hoz?
2018. júl. 19. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy milyen célra? Ha facebookra esetleg instára kell csak akkor az általad a kérdésben lévő Tamron is elég lehet.
2018. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Saját célra kell. Nem igazán szoktam feltöltögetni. AF-P obik kevesebb géppel kompatibilisek.

Az ártól kicsit eltekintve, jó néhány tesztet végignézve, ez a két obi ami talán szóba jönne:

- Nikon AF-S DX 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR (JAA814DA)

- Nikon AF-S 70-300mm f/4.5-5.6G IF-ED VR (JAA795DA)

Van köztük különbség, de kérdés, hogy ér-e 30.000-el többet a 70-300-as.

2018. júl. 20. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy kötekedek, de mit értesz "saját célra"? Ezeknél az obiknál igazán azt kell megnézni, hogy mit vársz el tőle. Ezt nehéz megmondani. Én "játszani" vettem egy olcsó 70-300 Tamron-t (nem ezt amit te hivatkoztál, hanem ami még ennél is olcsóbb) miután elolvastam egy halom tesztet. Igazi olcsó húsnak híg a leve feeling (ha gondolod küldök pár fotót amit ezzel készítettem, keress meg privátban). De totál azt kaptam amit vártam. Arra jó, hogy gyakoroljak vele és háztáji használatra, de még facebookra is teljesen értékelhető képeket lehet vele csinálni.

Neked milyen obid van jelenleg, mert ez is befolyásolhatja, hogy 55-300 vagy 70-300 jobb-e neked?

2018. júl. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tartom kötekedésnek. Feltettél egy kérdést, ez nem kötekedés.

Négy évvel ezelőtt vettem a D5200 vázat egy 18-105 obival. Nagyon korrekt objektív, kirándulás alkalmával nagyon is használható.

De mivel a tájkép és a makró irány érdekelt, vettem hozzá egy 10-20-as nagylátószögűt és egy 40mm-es makrót.

Egy közepes telére szeretnék még beruházni. De a többi obi sem gagyi szerintem, nem akarok egy használhatatlant venni.

A saját cél nálam az, hogy ha időm és kedvem van hozzá, keresek egy érdekes témát, arra ráállok és próbálok minél szebb képeket készíteni, ami nekem szép. Nem szoktam feltöltögetni, főleg mert mindig vannak okoskák, akik beleszólnak, úgy hogy senki nem kérdezte őket. Mindenkinek más a szép. Én sem szólom le más képeit. Mindenki olyat csinál, amilyen akar.

Kisebb 30-40 fős eskövőkre 3 alkalommal kértek már fel, nekik tetszett a munkám, ismerősök voltak, elvállaltam, a 18-105-ös és a nagylátó megfelelt e célra.

2018. júl. 21. 15:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Kirándulásoknák sokszor nem elég a 18-105-ös, ezért kellene egy tele. Mivel más objektíveket már nem igazán akarok venni, így nem veszem meg a legegyszerűbbet, de 200-300-at sem akarok kiadni. Viszont ha már nikon a váz, legyen az objektív is nikon.
2018. júl. 21. 15:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Értelek. A kérdésedbe írtál egy Tamront azért kérdeztem ezt. Amit én tapasztaltam, hogy a jó tele zoomok drágák a Nikonnál. Sok tesztet kell olvasgatni és megnézni, esetleg olyan üzletbe elmenni ahol ki tudod próbálni. Esetleg ismerősöktől kölcsön kérni. Eleve érdemes megnézzed, hogy neked jó-e ez a tartomány. Én ezért vettem a 30-40 eFt-os 70-300 Tamront, hogy megnézzem tényleg használnám-e. Ennyi pénzt nekem megér, hogy gyakoroljak vele, és eldöntsem, hogy tényleg használnám-e a 300-at, vagy elég egy -200 körüli zoom. Nagyobbat lehet rajta bukni. Nem rábeszélni akarlak egyikre se, csak nálam ez volt a szempont. És nem egy ismerősőm csinálta ezt,hogy vagy vett egy használt obit olcsón, vagy vett egy olcsóbb Tamront, vagy Sygmát és azzal kitapasztalta, hogy neki melyik gyújtótávolság tartomány kell, és utána már célzottan tudott keresni.
2018. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok,én is a nikkon 70-300-ason gondolkodom,D5200-as gépem van szintén.Nincs ügye VR on a gép menüjében.Ez azt jelenti hogy VR nélkül kézből állvány nélkül nem jó ötlet lenne?
2018. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!