Kizcar kérdése:

Kifejlesztettek már egy kattintással a valóságot hűen tükröző fényképezőgépet?

Figyelt kérdés

Nagyjából arra gondolok, hogy egy fénykép készítése után nincs túlexponált vagy nem színhelyes rész sem; minden olyan ahogyan azt a szemeimmel láttam.


Hallottam, hogy egy megfelelő képhez többet is kell készíteni különböző beállításokkal, hogy az ne legyen túlexponált.


Gyártanak már olyan készüléket, amivel elég egy fotót lőni és nem kell elsősorban a túlexponáltságtól tartani.


És ha ilyen van, az kétszázezer forint alatt vagy fölött vásárolható?


Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2018. júl. 18. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Több expozícióból össze lehet állítani egy magas dinamikatartományú képet:

[link]

2018. júl. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szirty ***** válasza:
29%
Kifejlesztettek. A szem primitívebb mint egy fényképezőgép.
2018. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Ennek fuss neki még egyszer:) Szerintem valamit félre olvastál. Vagy kevered a HDR képpel a dolgot.
2018. júl. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen egy normális fényképezőgép jó beállításokkal valósághű képeket készít.


Nem egyenletes megvilágítás esetén egyes képrészletek sötétebbek vagy világosabbak lesznek de ez is valósághű hiszen így volt megvilágítva.


Azonban egyetlen képen is lehet kompenzálni a túlzottan sötét vagy túlzottan világos részeket (utólag) De ez már nem lesz valósághű az tuti. Ez a pszeudo-HDR


[link]

2018. júl. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, úgy hívják, hogy HDR. A színhelyességet hogy érted? A te szemed is adoptálódik a környezet fényeihez, tehát te magad sem színhelyesen látod a világot. Vicces is lenne, ha egy fehér falat, ami árnyékban van fehérnek látnál. :) Ha arra gondolsz, hogy van-e olyan színtér, ami lefedi a teljes emberi szem tartományát, akkor sajnos még nincs. A legnagyobb színtér, ami a legtöbb fényképezőgépen elérhető az az Adobe RGB, de egyébként sok esetben még ez sincs kihasználva, a legtöbb monitor és nyomtató sajnos még ezt sem tudja lefedni. Az újabb UHD monitorok elvi szinten már tudják, de még nagyon sok évnek kell eltelnie ahhoz, hogy ez legyen az alap mindenhol.
2018. júl. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A valóság még két ember számára sem egyforma, mert a szemünk és az agyunk kis mértékű eltérései miatt egyikünk sem pontosan úgy látja a környezetet, mint a másik ember. Lehet, hogy készítesz egy fotót, amin 100%-ban ugyanaz van, amit eredetileg látsz, és valaki közli, hogy van eltérés...
2018. júl. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

No jó! Viszont többségben szinte egyet látunk.

Van olyan fényképező, ami valósághűen visszaadja azt mindenféle programok nélkül?

Csinálok egy fotót és az olyan lesz a megjelenítőn, ahogyan láttam.

A megjelentő beállításaitól eltekintve.

Tudom, hogy az egyik így, a másik úgy jeleníti meg a képeket.

Ahány megjelentő, annyi beállítás.

2018. szept. 14. 22:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Feljebb leírtuk, hogy miért nem lehet ezt megoldani, tessenek elolvasni és értelmezni a válaszokat!
2018. szept. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!