Milyen objektívet vegyek?

Figyelt kérdés

Kb 4 hónapja van meg az első DSLR gépem (Canon1300D) és nagyon tetszik, nagyon szeretem, de csak az alap obim van rá és úgy vagyok vele hogy kéne egy új. Néztem, és nem valami olcsók, de van egy, ami megtetszett:

[link]

Viszont közben rájöttem, hogy ez egy fix obi, és inkább portrézásra használják, én meg inkább a várost, városon belül dolgokat szeretek fotozni(Nem tudom hogy azt hogy hívják...:D), meg amúgy portrézni is szeretek, de nincs mindig alanyom.

Szóval érdemes lenne megvenni ezt az obit, vagy meg esetleg gyűjtsek, vagy hasonló árban van esetleg valami jó objektív?



2018. júl. 20. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges bármit megvenni, amire nincs szükséged.


Használd a meglévő objektívet, amíg nem tudod pontosan, mi kell, mi hiányzik.


Ha azt látod, hogy az 50 mm körüli gyújtótávolságot gyakran használod, akkor érdemes lehet egy ilyet venni. Ha inkább hiányzik a tele vagy nagylátószög, akkor meg azt.

2018. júl. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Én vettem egy dslr-t, és egy telét hozzá, rácsavartam és fényképeztem. Három év múlva, mikor egy rendezvényen valaki megkérdezte, készítenék-e lovak számára konstruált mozgó műtő belsejéről képeket, azt kellett mondanom az illetőnek: ha hazamegyek, kipróbálom, működik-e egyáltalán a kitobjektív. :)

Azóta sincsenek jó minőségű rövid lencséim, de azért már mások.


Az 50/1,8-asnak így vaktában annyi létjogosultsága lehet, hogy fényhiányos időben az ember azzal még viríthat valami koszos képet, ahol a 2-3 fényértékkel sötétebb objektívvel már gyakorlatilag elviselhetetlen a minőség. Bár ekkor is van megoldás, a fotózásról lemondás. :)

2018. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor valószínűleg meg gyűjtök. Igazából nem is szoktam figyelni, hogy milyen távolságban fényképezek, de majd erre is figyelek.
2018. júl. 20. 10:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Valamikor volt a neten szoftver, ami a számítógépeden levő képeket elemezve statisztikát adott, milyen gyújtótávolsággal fényképezel.
2018. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Uhh majd utána keresek, köszönöm szépen mindenkinek!
2018. júl. 20. 13:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Panasonic gépekhez adják a SilkyPix szoftvert, ebben lehet fókusztávolság szerint rendezni a fotókat. Szerintem a gépedhez kapott, vagy letölthető progi is tud ilyet.
2018. júl. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Lightroom egészen biztosan.
2018. júl. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a rawtherapee is tud fokúszra szűrni.

És hova akarod a képeket tenni? Milyen célból? Facebook/insta vagy vannak komolyabb szándékaid is?

2018. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jajmár. :)


Exposureplot a vandel.nl oldalról. Négy, excel-féle hasábos diagramot ad, a fókusztávolság, az ISO, a blende és a záridő gyakoriságára.

Csak éppen ügyelni kell, valami kis gebasz van vele, nekem például kézzel kellett beállítanom, hogy ez fullframe gép. Azt írja, hogy ha felül a 'real lens length' kapcsoló piros, akkor kell kézzel beállítani a szorzót, ami a lejjebb levő 'Lens length' kapcsolóra kattintással jövő egyedi diagram alján lehetséges.

Meg a záridőt nem tudom, hogy lehet átállítani normálisra, mert így alapból az elvégzett műveleteket (1/400 helyett 0,025 s) mutatja.

2018. júl. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a 24mm-es pancake obit, annak nagyobb a látószöge. Portézni meg tudsz venni Helios 44M-et pl. egy tízes körül.
2018. júl. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!