Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Természet fotózásra milyen...

Természet fotózásra milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Horgászni járok és szeretnék ott képeket készíteni az élőlényekről kicsit messzebről is meg makró módban is A keret az olyan 200e Ft Bocsi ha hülyén fogalmaztam A válaszokat/ajánlásokat előre is köszönöm!
2018. júl. 25. 10:23
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és inkább DSLR vagy kompakt jó erre a célra ebben az ár érték arányban
2018. júl. 25. 10:28
 2/2 kriszpo ***** válasza:

A kérdésed nem lehet olyan egyszerűen megválaszolni, de megpróbálom és javaslom, hogy olvass minél többet a témában, nem csak a digitális fotózásról, hanem a gépekről is (leírások, tesztek, stb...)

Nos, én nem vagyok profi fotós, csak szeretek hobbiból fotózni - már ha időm engedi. Nekem egy Nikon D5100-asom van 105-ös objektívvel. Ez a középkategória. Az én szintemen ez teljesen elég (néha hiányzik a 300-as objektív a zoom miatt, de majd egyszer beszerzem). Szóval, ezzel a géppel + objektívvel is lehet makrót, meg távolabbi tárgyakat is fotózni, de lehet külön erre a célra komolyabb objektíveket is vásárolni. De nem csak a Nikon van a világon, jók a Canon, Sony és Panasonic gépek is.

Egyszóval a legjobban teszed, ha:

- mielőtt bármit vennél, olvasol

- kiválasztod a neked legmegfelelőbb gépet

- veszel hozzá multifunkciós zoom objektívet

- és ne feledkezz meg a táskáról, állványról, vakuról, pótaksiról sem ...

Ez lehet nem jön ki 200e-ből :) Sőt. Legjobb ha szépen folyamatosan fejleszted magad és a géped.

Szóba jöhet még a használt gép is, de azt csak megbízható személytől.

Bocs, ha kicsit bonyolult voltam. Remélem tudtam egy kicsit segíteni.

2018. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!