Miért kapcsol ki 30 perc videofelvétel után a Sony digitális fényképezőgép?

Figyelt kérdés
30 perc után mindig magától kikapcsol videózás közben. Pedig még az akksi bírná! Mit lehet tenni? Hogy lehetne hosszabb időt folyamatosan felvenni? Pont mikor lejár a 30 perc leáll a felvétel. Van megoldás? Dsc-w830 a típusa

2018. júl. 26. 14:38
 1/10 anonim válasza:
Nem lehet, hogy van valami automatikus beallitas, hogyha nincsen 30 percig hozzanyulva, akkor magatol kikapcsol, energiatakarekossag miatt? Ha video kozben zoomolsz, akkor is ez van?
2018. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincs ilyen funkció. Tulajdonképpen nem nyúlok hozzá, de akkor sem kéne 30 perc után leállnia a felvételnek. Nem ezért fizettem majdnem 40 ezer forintot! Akkucsere megoldaná?
2018. júl. 26. 15:02
 3/10 anonim válasza:
Nem, szerintem irj egy e-mailt onnan, ahonnan rendelted, hatha tudnak segiteni... Valoszinuleg gyari funkcio, amit nem lehet csak ugy kikapni belole... Esetleg ha osszevagnad a fel oras felveteleket, nem orvosolna a problemat?
2018. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyárilag így vannak beállítva a fényképezőgépek, nem csak a tiéd, hanem az összes létező fényképezőgép. Sőt, rosszabb esetben 10 perc folyamatos videó felvétel van engedélyezve, lásd Canon SX 130 IS.


Ez egy uniós szabályozás eredménye, mivel a fényképezőgépekre más vámtarifák vonatkoznak mint a videó kamerákra.


Ha nem lenne felvételi korlát akkor már videó kamerának minősülhetne a géped.


Még a Pana FZ1000 ben is van 30 perces felvételi limit, pedig az már 200ezres kategória.

2018. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az utolsó írja. 30 perc video-felvételi limit van MINDEN fényképezőgépben.


Mondjuk ez szerintem a használati utasításból is kiderült volna.

2018. júl. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még sosem hallottam ilyenről! Szerintem nevetséges! Akkor ez lehet a válasz arra, hogy miért kapcsol ki! Elég idegesítő, mire jó ez nekik?...
2018. júl. 26. 15:56
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

"Még sosem hallottam ilyenről!"

Szerintem még nagyon sok dolog van, amiről nem hallottál. Például a mondat végére helyezhető pontról.


"Szerintem nevetséges!"

Magánvélemény. Olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a máséra.


"Akkor ez lehet a válasz arra, hogy miért kapcsol ki!"

Nem lehet, biztos.


"Elég idegesítő, mire jó ez nekik?"

Mondd, te elolvasod, amit írtak neked? Ott van kerek perec leírva: ha hosszabb felvételi időt engedne a kamera, akkor már videókamerának minősülne, és jóval többet kéne érte fizetned.

2018. júl. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elolvastam, és meg is értettem! A szabályozasra írtam, hogy mire jó ez nekik, hogy nem használhatom 30 percnél hosszabb videók felvételére. Egyébként meg ez akkor is nevetséges, ha érdekel valakit, ha nem!
2018. júl. 26. 16:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Jól van, jól van, csak ennyi erővel kikelhetsz az adófizetés értelmetlensége miatt, vagy a közlekedési szabályok feleslegessége miatt is. Ilyen a jogi szabályozás, ez van.

Ahhoz mit szólsz, hogy az USÁ-ban inncsen extra vám a videokamerákra, és mégis ugyanígy, 30 perces korláttal szállítják oda is a fényképezőgépeket? Na az az igazi szopás.

2018. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez viszonylag egyszerű: ha videózni akarsz, vegyél videókamerát, és meg is oldodótt a problémád.

Minden eszköznek abban van az erőssége, amire kitalálták. A fényképezőgép (ahogy a nevében is benne van) fényképez. Csak egy plusz szolgáltatás a videó, de nem ez a fő profilja.

Ahogy fentebb írták, minden fényképezőgép kikapcsol 30 perc után. Ha ennél hosszabb videót akarsz, akkor megfelelől eszközt kell venned, vagy összevágod az anyagot több rövidebb videóból.

2018. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!