Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nem túl drága, de HD-minőségű...

Perla22 kérdése:

Nem túl drága, de HD-minőségű videót produkáló digitális fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hozzáértő segítségét szeretném kérni. Jelenleg egy nagyon öreg Canon PowerShot A460-as, 5,0 megapixeles, 4x zoom-os digitális fényképezőgépem van, mely több, mint 10 éve társam, de már az utolsókat rúgja. Nagyon szép képeket lehetett vele csinálni, így elégedett voltam vele, annak ellenére is, hogy már igencsak elavult. A videóvevője azonban sosem volt jó minőségű: torzítja a hangot, a kép maszatos és szemcsés. Olyan fényképezőgépet keresek, melynek nem csak a fotókészsége kiváló, de a videókép minősége is HD, élethűen veszi fel a hangot, de nem ilyen 150 ezer ft-os készülék. Maximum 30-50 ezer ft-ot adnék rá, de nem tudom, az ilyen árkategóriás gépek kizárják-e a kívánságaim lehetőségeit.


Minden segítséget köszönök!


2018. ápr. 23. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

A HD gyakorlatilag 1 (EGY) megapixel!


Szerintem fox találni.

2018. ápr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hááát abból kiindulva, hogy PowerShot A460, annál ma már kb. bármi jobb. HD-re ma már egy kaputelefon is képes. Szóval igazából mindegy. :)

Ha viszont nem az, akkor Lumix FZ200 használtan, ha szerencséd van, ki fogsz egyet 50-60 körül, főleg a videós feature-jei miatt, valahol onnan kezdődik a videózásra alkalmas fényképező. Ugyanakkor az is igaz, hogy az általad leírt igényeknek tényleg megfelel szinte a létező összes 30-50 ezres készülék. Nézz teszteket, nézz körül az üzletben, vegyél minél több gépet a kezedbe.

2018. ápr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Ma egy ilyen fényképezőgéphez volt szerencsém, de még nem mertem elhozni. Ez milyen minőségnek számít?

Sony Cyber-Shot DSC-W800

2018. ápr. 27. 13:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb. ez a minőség:

[link]


Nekem még az elődjéhez, a W730-hoz volt szerencsém, és azért írom ezt így, mert minden hibája, gyengesége ellenére is mégis csak az első fényképezőm volt, ami elindította nálam a folyamatot. Beltéri helyeken és félhomályban elvérzik, mint az összes hasonló árú gép, de engem a 730-asnak az akkuja kergetett őrületbe, ami egy kis helyes lapka volt, és ami 200 kép után lemerült. Én hülye meg akkori fejemmel még pótakkukra is kidobtam a pénzt ahelyett, hogy gépet váltsak. :D


Komolyra fordítva a szót (bár eddig sem vicceltem...), én nem tudom ezeket a gépeket ajánlani. Persze kinek mi jön be, de szerintem sokkal jobban jársz, ha 2x ennyit rászánsz és kifogsz jó helyen egy használt FZ200-at, de ezt már fentebb is írtam asszem. Nem kell rám hallgatni, csak ha már megkérdeztél... Ha viszont tényleg az ár az első és ragaszkodsz ehhez a géphez, ugyanígy a használt piacon maradva egy 20-ast simán megspórolhatsz (ennél többet nem nagyon adnék ezért a gépért):

[link]

2018. ápr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerk: az előző válaszomban linkeltem egy flickr-es csoportot, ahol van egy meglepően részletgazdag kép egy Luftwaffe EF-2000-es gépmadárról... na az kb. az egyetlen kép a csoportban, ami kivételesen egy Canon EOS 7D Mark II-vel készült, szóval az nem játszik. :D
2018. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!