Mik a vélemények az IKEA LADDA (elem) akkumulátorról?

Figyelt kérdés
Fényképezőgépbe szeretném venni (AA méret), ÉRDEMES? 2450 mAh-ban gondolkodtam eddig...

2018. aug. 1. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyesek szerint a Lidl Tronic márkájú, igen ócó akkuja is jó.

Én azonban, bár megjegyezném, hogy egy témáról tudathasadás nélküli állapotban elég egy kérdést feltenni, a másik kérdésben megadott válasszal értek egyet, az Eneloopnak nincs párja.

2018. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat:

Kellemes meglepetés

2018. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hiába is vitatják páran, külföldi oldalakon, fórumokon régóta tényként kezelik, hogy az IKEA LADDA és az eneloop egyazon gyártócégnél készül.

Tehát ez korábban a SANYO, illetve később átvette a Fujitsu.

Nagyobb megrendelőknek külön címkézik / márkázzák, ilyen az IKEA vagy más cégek.

2018. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Illetve volt tulajdonos még a Panasonic is, már én is keverem ezeket, de utána lehet nézni pontosabban.
2018. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ilyen olcsón nem kérdés, ezt kell venni. Ha netán elmúlik jónak lenni, 2 év alatt, még mindig sokkal olcsóbban jön ki az ember. Hogy az Eneloop bolygókímélő alapgondolata az esetben sérül, kit érdekel? :D Persze, ez csak gondolatkísérlet, hiszen erről nem tudunk semmit, csak azt, hogy az Eneloop Pro már rosszabb e tekintetben, mint az Eneloop, mert a nagyobb kapacért cserébe nagyobb az önkije és kevesebb havibajt (cilust) bír.

De az ár még mindig a kapitalizmus vezérgondolata.

2018. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

"mert a nagyobb kapacért cserébe nagyobb az önkije"


Kedves Hölgy!

(Feltételezem, hogy hölgy írta, hiszen férfitól érdekes lenne ilyen "homis" fogalmazás, mint a türcsi, szemcsi, barinő stb.)

Egyszerű logikai úton levezethető, hogy nagyobb _kapacitás_ eléréséhez nagyobb elektródafelületet kell feltekercselni (értsd: tekizni) az adott és szabvány által korlátozott fizikai térfogatba, ami a rétegtávolság csökkenéséhez vezet, tehát így már nem tartható a klasszikus eneloop technológia, értelemszerűen engedményeket kell belőle tenni, ami nagyobb önkisüléshez vezet.

Miután az eredeti eneloop egyik lényege épp ez volt, hogy vissza kellett venni a kapacitásól, másképp nem fért volna meg együtt a kifejlesztett technológiával, aminek további részleteiről lehet olvasni a neten.

2018. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Te szerencsétlen, te, ha olvasni tudnál, agyilag, láthatnád, hogy az utolsó sorban tértem rá erre a stílusra a társalgás élénkítése céljából.
2018. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Te szerencsétlen, egy igazi férfi, aki ad magára, nem megy le ilyen "homis" szintre. Vedd fel gyorsan a "napszemcsit", már erősen süt a nap.
2018. aug. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz, ezt veszed: [link]


[link]


Én már többször vettem tőlük, ingyenes szállítás, és jó árak. És valóban tudja a 2900mAH-t

2018. aug. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül a Ladda mellett döntöttem
2018. aug. 5. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!