Hobbi fényképezésre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Elég sokat utazgatok, és ebből kifolyólag fényképezni is szoktam, de semmi komoly, telefonnal lövöldözök auto beállítások mellett. Viszont belátható, hogy hiába a tripla-leica optika, okostelefonokkal képtelenség élvezhető, igazán szép képeket készíteni (na jó, a hozzáértők biztosan tudnak, nekem nem megy).


Innen szeretnék egyet szintet lépni, alapvető beállításokat elsajátítani. A felhasználási terület - ahogy írtam - utazások, túrázások lennének, ezeket szeretném megörökíteni. Természetesen belépő szintű modellre gondoltam, ennek kapcsán a kérdés: egy totál kezdőnek mit ajánlanátok?


Nem fogok tíz kép után "tetszőleges név" Photography FB oldalt kreálni, tényleg csak saját felhasználásra kellene. Az árat 100-150 ezer forint között határoztam meg, ha valamivel drágább, nem probléma, de a plafon tényleg max. 200e.


(A "vegyél Samsungot/Iphone-t, azokkal lehet szép képeket lőni" megjegyzéseket próbáljuk mellőzni. Fényképezőgépet szeretnék, nem okostelefont)


2018. aug. 6. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem Nikon D40-em van, én meg vagyok vele elégedve. Én is csak nyaralós, kirándulós képeket szoktam lőni vele, hiába hiszik azt a családban, hogy csak azért, mert tükörreflexes gép, akkor már mindent tud, és én majd műtermi minőségű fotókat fogok róluk készíteni. :)

Persze megint csak jó pénzért (némelyik drágább, mint maga a gép volt) lehetne kapni objektíveket hozzá, de nekem megfelel, amit alapból adtak.

2018. aug. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy "belépő szintű" tükörreflexest vegyél! Pl. itt: [link]


válogathatsz, az igényeidnek, és a pénztárcádnak megfelelően.

2018. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy APS-C szenzoror tükörmentes kamerát, attól a gyártótól amelyiknek a neve legjobban tetszik neked. 200 ezer alatt kicsivel a Fujifilm X-A3 a legjobb amit vehetsz, de lehet hogy neked prioritás, hogy még ennél is kisebb legyen.

[link]


www.flickr.com-on meg tudod nézni gépnévre keresve, hogy milyen képeket készítettek ezekkel.

2018. aug. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek van igaza. Aki csak simán magának jobb képeket akar, az megveszi az ilyen gépet. Nekem is egy D80 van, meg egy olcsóbb tükör nélküli. Miért DSLR, és miért régi? Mert még automata módban (rekeszelőválasztóban használom szinte mindig) is fényévekkel jobb képe van mint egy kompaktnak, vagy telefonnak (képélesség, mélységélesség, zajtartalom)


Persze ez nem minden esetben igaz, de kiránduláshoz tökéletes. A tükör nélkülivel váltom lassan le a D80-at, mert kisebb könnyebb, és tud videót. Ennyi az indok.


És ha akarok rádobok bármelyikre egy manuális obit és lehet alkotni.

2018. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

A Nikon D40et messziről kerüld el!


Első nekifutásra a Sony Alpha 6000, Canon 700D vagy a Lumix G7 ajánlható de attól függ hogy mire kell pontosan.


A Lumixhoz talán olcsóbban kapsz fényerős objektíveket Canon sem rossz, a Sony objektívek kimondottan drágák.

2018. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mint ahogy a tréfában a bolondok csak a számát mondják a viccnek, ezekre a kérdésekre is lehetnének már kész válaszgyűjtemények.

Én élethosszos tükörreflexes és ráadásul nézőtéri sportos mivoltomból kifolyólag telés vagyok. Ennek ellenére megfontolásra ajánlom az egybegépeket. Az egybegépek általában jó időben (értsd: van fény) való felvételezésnél elég jól teljesítenek, pláne, ha a nézegetés némi vágással egy képernyős nézegetést nem halad meg. Most kicsit elszaladt velünk a lehetőségek lova, de 15 éve, mikor a 4 megapixeles, háromszoros zoomos gép került 300 eFt-ba, akkor az ember abból sajtolta ki, amit lehetett, és egyképernyőnyi méretben azok a képek ma is élvezhetőek. 1:1 nagyításban nem. Például, ha a kép hosszának kétharmadát elfoglalta egy felszerelt ló, akkor a zablakarika külső és belső körének élessége, hát, már kissé kérdéses volt. Ha ma vesz egy tükörreflexest, és felrak rá egy huszonháromezer forintos utazózoomot, nagy esélye van rá, hogy ugyanezt a felbontást produkálja. Ha vesz egy rövidet és egy telét... na, akkor van az, amit úgy szoktam megfogalmazni, hogy: amikor párommal elmentünk nyaralni, akkor párom az egybegéppel a tatyójában nyaralt, és néha fényképezett, én meg szállítottam és őriztem a tükörreflexes készletet, és néha fényképeztem.

Aki boldogan nyaral egy hátizsáknyi felszereléssel, az írja utána a gyári számokat az ellopták topikban.

Csak a látószög növelése végett.

2018. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!