Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Makró obit lehet sima teleobik...

Makró obit lehet sima teleobiként használni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 18. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
39%

Egy 50 mm-es makróobjektívet például elég nehéz lenne teleobjektívként használni.


A kérdésnek kb. annyi értelme van, mint hogy pl. lehet-e kabrióval bevásárolni menni.

2018. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ThodEE GoD ***** válasza:

Tudnál pontosítani a kérdéseden?

Milyen objektívről beszélünk?

2018. aug. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

4-es: Mondjuk egy 100+mm-es

Többiek: köszönöm a remek válaszaitokat..

2018. aug. 23. 21:06
 4/5 ThodEE GoD ***** válasza:

Ez így nem mm-től függ, nekünk pl van egy : Tamron SP 60 mm Di II Macro típusú objektívünk ami magától vált macro és normál üzemmód között attól függ milyen távolságra fókuszál, gyakorlatilag úgy néz ki hogy ha nagyon közelre is tud fókuszálni.

Van olyan típus ahol ezt a tartományt kapcsolóval lehet korlátozni hogy gyorsabb legyen a fókuszálás és ott ne keressen fókuszt. Ezek ugye használhatók normál és macro obiként is.


Én előszeretettel használok kihuzattal egy régi M42es obit macrozásra. Ez az én vázamon kihuzat nélkül nem ad használható tartományban éles képet így csak macrozásra jó.

2018. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Választ, erre voltam kíváncsi.

Ment a zöld.

2018. aug. 24. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!