Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Létezik 62 mm-es előtétlencse...

Létezik 62 mm-es előtétlencse teleobjektívre?

Figyelt kérdés
A 300 mm-es telémre szeretnék egy előtétlencsét rakni, hogy növeljem a nagyítást. Tudom, hogy a telekonverter jobb lenne, de most csak opciókat gyűjtök.

2018. aug. 23. 08:49
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Van még a teléd képminőségében annyi tartalék, hogy romolhat?
2018. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem van. És nem mindig szeretném használni, valamint nem komoly képek keszítésére, elég ha látszik és kivehető ami képen van. Ezért sem akarok egy komolyabb, nagyobb fókuszú telét vásárolni
2018. aug. 23. 13:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Szar lesz, fos lesz, okádás lesz. Na mindegy, azért keresgélhetsz. Az adott tipus gyári telekonvertere is a csúcsminőség kategóriában ad jó eredményt. Az a helyzet, hogy ha beleavatkozol egy esetlegesen gondos munkával kiszámított objektív sugármenetébe, akkor elviekben és még inkább gyakorlatban jön a lágyulás, színezés (ami két jelenség jellemzően kéz a kézben jár).
2018. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem! Szóval akkor inkább gyűjtögessek egy komolyabb obira :) köszönöm szépen a válaszokat!
2018. aug. 23. 21:06
 5/5 anonim ***** válasza:

ha az előtét lencsét nem az adott obihoz tervezték akkor teljesen kétséges a minőség.


Amúgy az e-bayen fillérekért tudsz rendelni step-up vagy step-down ring-et így a menetátmérőt hozzátudod igazítani az obihoz.

2018. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!