Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Meg tudnátok mondani, hogy...

Meg tudnátok mondani, hogy Canon eos 600d fényképezőgépre milyen objektívet érdemes vennem?

Figyelt kérdés

Pénztárcakímélőt szeretnék ( max 40 000 Ft- ért ) ugyanis csak a spórolt pénzem áll rendelkezésemre.

Arcokat szeretek elkapni a tömegből, így távolról zoomolok mint külső személy ...

Nem fontos hogy km-eket hozzak közelebb, de azért na ...

a hozzáértők válaszait előre is köszönöm!



2018. aug. 28. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Magam részéről akkor tudnék jó alternatívákat, ha a keret egymillió lenne. Egy 300 végű tele lenne a megfelelő kompromisszum, mert a nagyobbak nagyon drágák, nehezek, nagyok és feltűnőek, noha ilyen célra a 300 sem jelenti azt, hogy mindig elég messze állhatsz.


Azonban... jó cél ez? A személyiségi jogokkal tökéletesen ellenkezik. Persze, ha egy versenyen a félig ismerősök (mert egyik induló apukája vagy, és gyakorlatilag csupa versenyztőtársak és hozzátartozóik ülnek a nézőtéren) arcait emeled ki a tömegből, az más.

2018. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Haha

Természetesen barátokra gondoltam :) !

Hát rendben van, köszönöm szépen !!

2018. aug. 29. 01:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az olcsó 300 végű telék 200-300 tartományban általában nagyon rossz minőségű képet adnak. Persze nem ismerem mindegyiket, egyszer vettem egy régi Sigmát fillérekért, az gyakorlatilag használhatatlan volt. :D A Canon 70-300 IS volt pár évig, az újonnan 160 körül volt, használtan 60-90 körül szokták kínálni, annál a használatban azt vettem észre, hogy a megszokott módszerem szerint dolgozva, ami abból áll, hogy először törlöm a technikailag rossz képeket, a 200 felettieket mindig törlöm, mert a többihez képest olyanok voltak, mintha életlenek lennének, miközben csak nagyon lágyak voltak. Lehetne vitázni, hogy egy pattanásos arcnak ez csak jót tesz, hát, mikor a haj már nem szálakból áll, hanem sisakként látszik, stb, az már nem tesz jót.

Ez a 70-300, mikor megjelent, akkor nagy érdeklődés övezte, majd közelebbről megvizsgálva többen úgy döntöttek, hogy inkább a Canon 70-200/4-et veszik meg (használtan 100-110), és a kép közepét használják. De szerintem annyira nem jó a 70-200/4. Volt, aki azt írta, hogy 200 és 300 az szinte ugyanaz, nem lényeges a különbség, ez meg szerintem mosolyogtató kijelentés.

Ha a 200 mm elég lenne, akkor még olcsó alternatíva a Canon 55-200, az használtan 20-30 közötti, az annyit is ér, kissé erőtlen, kontraszttalan képe van (kivéve: napsütésben), photoshoppal lehet felhozni.

Ja, hát bocs, elfelejtettem Canontól az 50-250 mm-es EF-S-eket, használtan tán pont belefér a keretbe, azokról általában jókat hallani (nem ismerem).

Más gyártók 300 végű teléit még hírből sem ismerem.


A fentebbi Canon EF 70-300-ashoz egy megjegyzés, nem összetévesztendő a Canon EF 75-300-asokkal, abból volt vagy akármennyi, azok használtan 30-ért sem kelnek el, annyira gyengék.

2018. aug. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
...javasolom, fogjál egy kis szappantartónyi gépet, állítsd be 320 mm-re a gyújtótávolságot (200 szorozva 1,6), és nézd meg éles helyzetben, elég-e az neked, 200-as végűekből jobb a kínálat
2018. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"De szerintem annyira nem jó a 70-200/4."

Ezzel vitatkoznék. Volt a kezemben jópár hasonló tele, de gyakorlatilag kenterbe ver bármit - főleg az általad felsorolt játékobjektíveket...

2018. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinek joga van a véleményéhez. Rajtad kívűl viszont a bolygó lakossága úgy foglalt állást, hogy a 7y-200/4 azért jobb, mint a 70-300, mert utóbbi 200 felett gyenge és forog az eleje. Ami, ugye, igen ostoba megállapítás. 200-ig észrevehetetlen a differencia, plusz van IS.
2018. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Erre most idézhetnélek téged, hogy jogod van a véleményedhez, de nagyapám azt mondta, ne vitatkozzunk hülyékkel, nem érdemes.


Remélhetőleg a kérdező olvasgatja majd az interneten "a bolygó lakosságának" véleményét is, és nem csak azt, hogy itt valami noname megmondóember szerint a 70-200/f4 nem jó.


Én ezennel magatokra is hagylak benneteket.

2018. aug. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, igen igyekszem minél több véleményt meghallgatni / elolvasni, hogy következtetéseket vonhassak le.

Örülök a válaszoknak, azért mindenkin érzem a szakértelmet, így tényleg sokat segítettek az infók , még a kis vitának is volt értelme, hiszen más szemszogekből is meg kell nézni az adottakat...

Mégegyszer köszönöm !

Üdv.; Egy kezdő 17 L

2018. aug. 31. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!