Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Koncertfotózásra mennyire...

Koncertfotózásra mennyire használható a Panasonic 14-140mm 3,5-5,6 obi?

Figyelt kérdés
Komolyabb fényerős objektívbe nem akarok beruházni, csak magamnak fotózok hobbiból, erről az objektívről meg azt olvastam, alapvetően jó általános használatra. Elég éles (persze kell rekeszelni egy állás után), van benne stabilizálás. A fix 25mm 1,7-es mellé venném közeli színpadi képekhez.
2018. szept. 19. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az obi ismerete nélkül a kis fényerőt tartom problémának.

A teleobjektíveknek kicsi a mélységélessége, a zoomok képminősége is elmarad a fix fókuszúaktól. az 5,6 a 140 mm-es tele állásra vonatkozik, a mélységélesség talán fél méter (?). Ha lerekeszelsz, kézből biztosan nem tudod megtartani, de még állványon is be fog mozdulni minden szereplő.


(Engedélyt hogyan szerzel?)

2018. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs ilyen obim, de hasonló fényerővel bír, mint a 14-42-es kistestvére - ami sok esetben készít gyönyörű képeket, de beltérben már sokszor kb. használhatatlan. Én nem vinném koncertfotózásra. A 25mm-essel már nem volt ilyen gondom, de koncerten ezt sem próbáltam ki. Ott van ugye a másik tényező, hogy ISO 1600-2000 felé nem nagyon mehetsz a micro 4/3-os vázadon. Emellett koncertfotónál a záridőt is röviden illik tartani. Nem akarlak elkedvteleníteni - pláne, hogy nincs első kézből tapasztalatom a koncertfotózásban -, de hiába szép és jó márka a Panasonic, a tervezésnél szerintem nem a koncertfotósok voltak a célközönség.
2018. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

200 ezer körül kapható. Nem néztem utána, de ha már van egy nagylátószögű objektíved, akkor miért nem veszel egy fix telét hasonló áron? A 14 mm az már nagyon torzít, szinte halszem obi. A 140 mm pedig közelihez kevés.

Szabadtéri, nappali koncertre elmegy, de bevilágított színpadra nagyon kevés. Nem szokták az egészet erős fénnyel világítani.

Rövid záridő kell egyrészt azért, mert nem tudod mozdulatlanul tartani kézben. Ugyanakkor le is kell rekeszelned, hogy legyen mélységélességed.

Tegyük fel, a 140 mm-re állítva jó képkivágást tudsz elérni. Teljesen nyitott blendénél 5,6 a fényerő. De biztos vagyok benne, hogy le kell rekeszelned 11-16-ig.

És a záridő sem lehet nagyon hosszabb 1:500 másodpercnél.

Nem fog menni.

2018. szept. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!