Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyiket ajánlanátok videózásra?

Melyiket ajánlanátok videózásra?

Figyelt kérdés
Két versenyzőm lenne egy Panasonic hc v770 vagy egy Panasonic lumix Dmc-g7 egy 14-140mm-es opjektívvel. Ti melyiket ajánlanátok köszi előre is

2018. szept. 8. 12:33
 1/9 Meton ***** válasza:
36%

Így ránézésre kiváló gépnek tűnik mindkettő. Szerintem viszont ha videózni akarsz, akkor a kamera jobb, mert azt arra találták ki. Ezzel szemben a másik gép inkább fényképek készítésére alkalmas. Néztem bemutató videókat, nálam mindkettő bejönne. De a kamerán van kihajtható lcd kijelző, így fej felett, vagy térdmagasságban is jól használható. A fényképezőnél csak szemmagasságban tudsz dolgozni.

De ne higgy senkinek, a youtube-n nézz vidókat mindegyikről. Amiket érdemes figyelni:

- a fehér szín a kamerán is fehér-e. Általában szivárványos szokott lenni. Ha árnyékos, az nem baj, de ha olyan színek kerülnek bele, ami nincs ott a valóságban, az nem jó

- zöld növények mennyire élesen látszanak

- gyors mozgás követése. 30fps-sel aligha tudja követni a mozgást, így vagy ugrásszerűen rögzít, vgy elmossa a képeket. Ez biztosan van, de nem mindegy, mennyire.

- sötétben, gyenge fénynél mennyire használható. Általában lelassul, elmosódnak a képek, a fények vakítank, stb.

- szembefény mennyire zavaró

- tükröződő felületek. Pl víz alá lát, vagy a tükröződést veszi.

- aztán még egy csomó finomság: zoom, hang, képstabilizátor, stb.

2018. szept. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyérteműen G7, mindent belepakoltak, ami egy kezdő videósnak kell: nagyobb szenzor, mikrofonbemenet, állítható dinamikatartomány, manuális videófelvétel stb. Gyönyörű filmeket lehet vele készíteni. De nem biztos, hogy a 14-140mm-es utazózoommal jársz a legjobban videózáshoz, érdemes pár tesztet megnézni, ár/érték arányban lehet kedvezőbbet is találni (nem tudom, mi a cél). Emellett a G7 gyengéje a váz stabi hiánya, ha kézből videózol, stabis objektívvel érdemes használni.
2018. szept. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek (válaszok még jöhetnek)
2018. szept. 8. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Esküvői videóhoz G7.

Óvodai farsangra v770.


Mindkettőt lehet ajánlani videózáshoz. A G7 filmesebb eszköz, mellyel ki lehet aknázni a nagy fényerejű fix objektívek háttér elmosását, használják is esküvői videókhoz. És még kiváló fényképezőgép is a maga 4/3-as szenzorával.


De családi eseményeken , óvodai, iskolai rendezvényeken amikor a csemeténk tőlünk távol van akkor már oda el kellene egy jobb képességű zoom objektív.

A tőlünk több mint 10-15 méterre lévő családtagunk videózásához a v770-es jobb választásnak tűnik.

Minőségi fényképezéshez nem igazán ajánlott a kis szenzorának köszönhetően.


Egyébként a v770-es a legolcsóbb olyan kamera amibe már nem a kis 1/5.8"-as szenzort rakták, hanem az 1/2.3"-asat. Aminek köszönhetően jobb képminőséggel rendelkezik mint a kis szenzoros társai.

2018. szept. 9. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom megtekintésre Vova Kozak youtube csatornáját. Több esküvői videót töltött már fel , amit régebben Pana FZ1000-készített, de mostanában újított G7 -re. De van olyan videója is amikor mindkét kameráját használta hozzá.



https://www.youtube.com/user/Pteradactel/videos?disable_poly..

2018. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ;)
2018. szept. 9. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak halkan jegyezném meg, hogy a Pana FZ1000 egyik legjobb gép videózni. Minden extra funkcióval rendelkezik. -Time lapse, -lassított felvétel 100fps/1080p felbontásban, -elektronikus kereső ( EVF), -teljes manuális vezérlés videózás közben,

-különböző videós profilok, amiket egyenként lehet paraméterezni,- 25-400mm zoom,- 4K,- Power O.I.S képstabilizátor,

És még fényképezni is lehet vele , az 1"-os szenzorának köszönhetően.

2018. szept. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül egy lumix g7-et vettem egy 12-60mm-es objektívvel, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve, a válaszokat köszönöm 😀
2018. okt. 13. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt van pár példa arra, hogy az csak egy dolog ha valaki elégedett egy általa vásárolt géppel:


Sony Cyber-shot DSC-W800

Mónika23 : Csak jót tudok mondani róla. Jó képeket készít. Kis méretének köszönhetően könnyen elfér bármilyen táskában. Én meg vagyok elégedve a készülékkel.


Sony Cyber-shot DSC-W350

Ági: Nagyon kicsi és szép készülék, nagyon jó minőségű. A fényképezés könnyű és gyors. Közeli képeket is nagyon élesen készít. A vaku is jól működik, sötétben is szép képet csinál. Nekem ami nagyon tetszik még, hogy a mozgásban lévő dolgok soha nem elmosódottak. teljesen elégedett vagyok vele.


Nikon Coolpix A100

Tibor: Szerintem jó választás volt idáig még nem csalódtam benne .


Nikon Coolpix B500

A termék vásárlója_1 : Még csak ismerkedem vele, nagyon elégedett vagyok.


A termék vásárlója _2 : Ilyent akartam. Elvárásaimnak megfelelt.


A termék vásárlója_3 : Ragaszkodom a Nikon márkához a fényképezőgépeknél és a termék minden tulajdonsága megfelelt az igényemnek.


Lacibá: A NIKON kiváló minőség, gyönyörű felvételekkel, egyszerű kezeléssel akciósan kiváló vásárlás volt.


Forrás: árukereső.hu

2018. okt. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!