Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes befektetni egy stabili...

Érdemes befektetni egy stabilizátor nélküli teleobjektívbe?

Figyelt kérdés

A kiszemelt példány egy 70-210mm 2.8-as Sigma APO objektív. (Sony A bajonettes)


A mostani objektívem egy 18-200mm 3.5-6.3-as sima zoom obi.



2018. okt. 12. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Neked teljesen felesleges, jó az bőven, ami van.

Majd ha sokat tanulsz, rá fogsz jönni magadtól is, hogy KIZÁRÓLAG TE tudod eldönteni, megéri-e neked. Mi ugyanis nem tudjuk, mire, milyen körülmények között használod, VAN-E SZÜKSÉGED a stabilizátorra.

Amíg ez nem megy egyedül, addig gyakorolj a meglévővel.

2018. okt. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. okt. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Na de pont az a lényeg, hogy mivel egy stabilizátoros objektív nekem megfizethetetlen, és itt van egy "fapados" verziója, ami használtan, jó állapotban annyiba kerül, mint újonnan egy kezdő szintű 70-200-as zoom obi, akkor ez már elgondolkodtató...


Fotózgatok egyideje a 18-200-assal, de nagyobb zoomtartományban nemsokkal hoz jobb minőséget, mint egy jobb Brdige gép. Ez nekem a dilemmám, meg persze az, hogy a piac nincs telítve a minőségi használt objektívekkel, amik adott esetben a töredékébe kerülnek egy méregdrága sokszázezres objektívnek.

2018. okt. 12. 22:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem írtad, hogy milyen vázad van, de én úgy tudom, hogy az összes sony A-s vázban van stabi (a szenzor mozog).

És igaza van az első válaszolónak is, mi honnan tudjuk? Ha csak állványról fényképezel jó esetben úgyis csak kikapcsolnád, ha rövid záridőket használsz, akkor meg úgysem csinál kábé semmit.

2018. okt. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha Sony-d van, nagy valószínűséggel szenzor stabi is van benne, szóval?


Az már más kérdés, hogy Sigmát személy szerint nem biztos hogy vennék. Igaz hogy a régi modellekkel, de nekem csak rossz tapasztalatom van. De ez csak az én véleményem.

2018. okt. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly volt 25 éve, hogy először árulták... És a régi Sigmákra azt mondják, sárga színű a kép (RAW kell, ha eddig nem az volt), meg azt, hogy eltörik a blendekábel. Ha elég olcsó, az utóbbi nem akkora baj, nyitott blendével lehet képezni. Ennyit a Sigmáról.


A stabilizátor kiváló dolog, egyrészt nem kell annyira rákészülni a fotóra, mint a mesterlövésznek, másrészt hosszabb időt is ki lehet tartani, ami mozgadalmatlan témánál jó elsősorban. Szempont-e ez nálad? Gyógyult alkoholista vagy-e, avagy előrehaladott Parkinsonos? Ellenkező irányba stabil kezű fiatalember?


Átlagember még elvan szorzós váznál is a 200 mm-es telével, ha odafigyel.

2018. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!