Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Holnap van az utolsó határidőm...

Holnap van az utolsó határidőm eldönteni! Szerintetek van értelme elvégezni a fotós OKJ-t, vagy felesleges pénzkidobás lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek fotózni, persze csak hobbi szinten csinálom másfél éve, egy alap Canon géppel+objektív, de sokan hitték már azt, hogy profi fotós vagyok, szeretik a képeim.

Sok kelléket vásároltam már össze, fotóhátterek, kezdő állvány, dekoráció, hiszen legjobban a tárgy- gasztro fotózást szeretem,( de természetet is szoktam fotózni) illetve a baba fotózás is nagyon tetszene de alkalmam nem volt még rá.

Óriásit kéne még fejlődnöm,sok alap dolgot is tisztázni, tudom telített a piac, sok a jó fotós, időben telne, de van szép érzékem, a fotózáshoz is, és elég kreatív vagyok.


A lényeg, hogy párommal 2019 körül Angliai költözés is terítéken van, így lehet, kint folytatnám/ kezdeném el, és ott váltanám ki a vállalkozóit. Ott úgy tudom nem kell papír a fotós vállalkozáshoz.

Szerintetek elég egy jó minőségű tanfolyam ( triponthoz hasolnó) plusz külföldi kedvenc workshopok, profi objektív, sok gyakorlás, vagy megéri a fotós okj?

Csak mert mindenre ezekből nincs pénzem annyi, hogy hirtelen minden ezekből meglegyen, de nem szeretnék átlag munkákat végezni, szeretnék végre kreativitásból élni, főként a fotózásból. De tudom, sok ember van még aki ennyire jó kezdőként mint én és több pénze miatt már milliós objektívekkel van felszerelkezve, workshopok sokasága stb.

Esetleg származna ebből az okj-ból előnyöm a jövőben akkor is ha kint élnénk, vagy ha időközbn haza jönnénk? (csak itthon kell a papír miatt azt tudom)


Kérem az válaszoljon aki fotós/jártas ebben/ezt tanulja/hozzátartozója miatt tudja/ kint él stb.


Még annyi, hogy habár volt nagyon jó állásom már, csak érettségim van, se diploma ( abba hagytam) se szakma, ez lenne az első- ha megérné megcsinálni, PORFOGÓNAK NEM KELL A PAPÍR!!!


Előre is köszönöm


2018. okt. 20. 18:45
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy jártas ebben, de ha érdekel, akkor végezd el, sokat tanulhatsz belőle, károd nem lesz.

Most itt mi nem fogjuk tudni megmondani neked mi éri meg és mi nem, ha ki is mész és ott nem kell papír, akkor azt fogják nézni, hogy milyen fotókat készítesz.

2018. okt. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De kár, hogy ezt nem láttam hamarabb! Mit döntöttél?


Érzésem szerint jobban körül kellett volna járnia témát.

1. Magyarország papírország, ez tiszta sor, de nem tudom mennyire néztél utána, hogy mennyire szükséges a papír az angliai munkavállaláshoz, vállalkozásindításhoz. Illetve, hogy milyen árfekvésben találsz fotós oktatást kint. (Azt erősen kétlem, hogy ezt be lehetne fejezni kint.)

2. OKJ és OKJ között szakadéknyi különbség lehet. Nagyon nem mindegy, hogy fizetős-e, milyen munkarendben tanultok és hogy kik az oktatóid. Estin, levelezőn még a legjobb oktatók is csak 20-30% tudást tudnak átadni, a többi te magad teszed hozzá szorgalommal, gyakorlással, tanulással, tájékozódássaé. Ettől függetlenül az oktató személye abszolút nem lebecsülendő: egy jó oktató rengeteget tud hozzátenni az ember tudásához, látásmódjához, fejlődéséhez. Bővebb véleményt nyilván a helyiek tudnak mondani.


Ami miatt esetleg megéri OKJ-s tanfolyamra menni: kapcsolatépítés. Van rálátásom néhány évfolyamnyi végzett fotósra, simán szövődnek arrafelé baráti és üzleti kapcsolatok.

2018. okt. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, énszerintem, ha tud angolul, a netről mindent megtanulhat.

Bár kissé kiábrándító, hogy egy Életet akar valaki úgy tervezni, hogy egy koszos OKJ anyagi oldala (vagy a saját lustasága?) fékezi. Mások úgy képzelik az előre jutást, hogy egy egyetemet végigjárnak, majd bent maradnak a tanszéken, és kutatnak, az mi energiát és pénzt emészt fel - az kiérdemli a sikert.

2018. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pedig kár, hogy nem veszed figyelembe, leírtam, hogy ha angolul tudsz, felesleges bármilyen workshopra járnod, minden megtalálható a neten. :D

"Nem kéne ismeretlenül véleményt alkotni" hát akkor miért feltételezel valamit? :D :D :D De még ha jó lenne. :D

2018. okt. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Téged lehet sajnálni. :D Olvasd már vissza magadat, miket írtál... A hozzá nem lövés magabiztosságával isteníted a workshopokat, és lenézed az egyetemet. Azt sem tudod egyikről sem, hogy mit takar. Próbáltam felnyitni a szemedet, hogy workshopon azt hallod, amit a neten el tudsz olvasni magadtól is, csak egyrészt nem otthon pizsiben, másrészt meg igen drágán. No de a lényeg az, hogy ezek, ha nem műszaki konkrétumokat tartalmaznak, akkor csak innen-onnan összeszedett, rosszul hallott és félreértett tudományok. Mi az, hogy workshopok, képzések sokasága? Mennyi az, három? Pallérozni kell az elmét, a szemen keresztül, az a lényeg a művészetben. Nem véletlenül van az egyetemi fotós felvételin szinte csupa művészettörténeti kérdés.

Szakadj már le erről a sajnálkozós szövegről, mivel teljesen mellémegy, és azt a látszatot kelti, hogy érveid meg nincsenek. :D

2018. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sajnálatos, hogy szerinted az határoz meg valakit, valakinek a munkásságát, hogy milyen papírja van róla"

Nos, ezt nem írtam. Hiába, manapság az értő olvasás elég ritka.

"Nem tudom van e olyan ismerősöd, vagy hallottál e már róla, akinek megvan a papírja, az egyetemi diplomája valamiből, de tök tehetségtelen hozzá..."

Vannak ilyenek bőséggel. És? Ez érv? Nekik felesleges volt. Lelked mélyén úgy gondolod, hogy neked is az lesz? Azért nem véletlen, hogy egy fotós-féle felsőoktatási képzésnél a felvételin igen nagy súllyal szerepel a képzőművészeti műveltség. Mert ez egy művészeti ág. A technika, amit egy workshopon vagy okj-s tanfolyamon lehet megismerni, az véges. De azt, századszor mondom, a netről fel lehet szívni, ha tudsz angolul - ez utóbbi egyre kérdésesebb. :) Amióta nekem írogatsz hülyeségeket, már egy csomó témakört átnézhettél volna.


"szomorú, hogy a diplomáddal nem tudsz mit kezdeni"

November másodika óta ezt még nem sikerült megemésztened:

'Szakadj már le erről a sajnálkozós szövegről, mivel teljesen mellémegy, és azt a látszatot kelti, hogy érveid meg nincsenek. :D'

Csak hajtogatod, mint az eszelős, vedd már észre, hogy amíg ez a civilizáció fennáll, a te érvhiányos állapotod itt fog díszelegni.

Kivételesen az utolsó bekezdésed egészen értelmes. Valóban, ha megkülönböztetünk három kategóriát, mint iparos, iparművész és művész, akkor jó iparos lesz az emberből, ha eleget gyakorol. Hát csak azt hittem, te ennél többre vágysz.

2018. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!