Milyen szempontok alapján válasszak ND szűrőt? Onnan kezdve hogy milyen márkát.

Figyelt kérdés
Hozzá értők válaszát várom...
2018. nov. 22. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A Hoya márkával általában nem nyúlhatsz mellé - persze itt is vannak drága és kevésbé drága modellek.

Arra nagyon figyelj, hogy ha átmenetes szűrőt vennél, nézd meg előbb a használni kívánt objektív felépítését. Van olyan obi, ami belül elfordul fókuszálás közben, ezért csak sima szűrőkkel használható. A szűrők erősségét meg az igényeidhez kell belőni, azaz pl. mennyire hosszú záridős képeket akarsz készíteni kiégés nélkül.

2018. nov. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Először is, mi a célod az ND szűrővel?


Márkából a legjobb egyértelműen a Hoya, viszont csak megbízható helyről érdemes venni, mert hamisítják. Azt előre mondom, hogy drága.


A legfontosabb amit érdemes figyelembe venni, hogy az olcsó, gagyi ND szűrők megváltoztatják a kép színeit, ezért csak akkor vegyél ilyet, ha utólag be tudod vállalni ezt a plusz munkát.


Azt, hogy hányas szűrőt vegyél, attól függ mi a célod vele, ameddig nem válaszolod meg, addig nem lehet konkrétumot mondani.

2018. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Milyen árkategóriában van az eredeti Hoya ND szűrő.


Láttam 12ezerért de 40 ezerért is

2018. nov. 23. 07:04
 4/5 anonim ***** válasza:

"Márkából a legjobb egyértelműen a Hoya"

Autóból meg a BMW, nem?

Mitől ilyen egyértelmű?

Mutatnál valamit, ami ezt alátámasztja? Valamit, ami megerősíti azt, hogy a Hoya EGYÉRTELMŰEN JOBB, mint a B+W, a Lee, a Haide, a Gobe, a NiSi vagy még sorolhatnám a jobbnál jobb, drágábbnál drágább márkákat?


"Milyen árkategóriában van az eredeti Hoya ND szűrő.

Láttam 12ezerért de 40 ezerért is"

Kérdező: az hogy olcsó, nem jelenti azt, hogy hamisítvány. A Hoya gyárt olcsó és drága szűrőket is, a különbség köztük ég és föld.

2018. nov. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Hoya 1941 óta foglalkozik lencsék, szűrők gyártásával. Bármelyik optikába bemész vagy Hoya lencsét kapsz vagy ZEISS-et, ez a két cég fedi le a piac 90%-át kb. És tapasztalatból mondom, hogy ha bemész egy fényképezőgépekkel foglalkozó szaküzletbe, akkor Hoya ND szűrőket fogsz csak kapni, legalábbis a professzionális kategóriában, az már kérdés, hogy olcsó szűrőből van ezerféle kínai márka, de azokkal én nem foglalkoznék, mert megváltoztatják a kép színét.


"Milyen árkategóriában van az eredeti Hoya ND szűrő.

Láttam 12ezerért de 40 ezerért is"


Attól függ, mire kell? Már másodjára kérdezem meg. :\

2018. nov. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!