Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ki mit gondol a filmre fotózás...

Ki mit gondol a filmre fotózásról?

Figyelt kérdés
Van még létjogosultsága? Én személy szerint imádok filmre fotózni. Ti mit gondoltok?

2018. nov. 26. 00:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
És havonta mennyit költesz rá? 50 ezret?
2018. nov. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értelmes válasz volt... Egyébként nem, de ha annyit költenék akkor mi lenne? Van aki azt az 50 ezret elszívja cigaretta formájában egy hónapban.
2018. nov. 26. 00:40
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

"Van aki azt az 50 ezret elszívja cigaretta formájában egy hónapban."

Van aki meg félreteszi nyugdíjra.

Te meg filmre költöd.

Akkor megegyeztünk. Van még kérdés?

2018. nov. 26. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

a filmes fotózásnak ugyanúgy van ma is létjogosultsága, mint a kézírásnak, a festészetnek, a lovaglásnak, a vonatozásnak, vagy a sétának. attól, hogy vannak modernebb, gyorsabb, kényelmesebb, egyszerűbb, esetleg olcsóbb alternatívái, attól még abszolút van létjogosultsága. sokan űzik, sőt újra felfelé ível a népszerűsége, csak ma már mások és más megfontolásból, más céllal művelik, mint korábban.


korábban muszáj volt így csinálni, mert nem volt más lehetőség. ma meg azért csinálod így, mert te így akarsz fotózni, téged szórakoztat a folyamat, neked ez jó. a költségekkel ugyanez a helyzet. ha neked megfelel a költségvonzata, megengedheted magadnak, akkor ez sem akadály.


fotó művészetben és műtárgy kereskedelemben pl. még mindig az analóg fotót tekintik A fotónak, mert digitálisnál nincs egyetlen eredeti kópia, csak az analógnál van meg az egyszeri és megismételhetetlenség - amit drágán el lehet adni egy galériában a műgyűjtőknek...

2018. nov. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha imádod akkor hajrá

Gyenge minőség sok felesleges macera

Én nem tudnék úgy önfeledten fotózni hogy 36 kockám van és egyetlen témára simán ellovok 70expot és az egy rakás lóvé meg munka stb...

Remélem érthető mire gondolok

2018. nov. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gyenge minőség?

Az csak a film minőségétől függ. Nem tudsz olyan digitális gépet mondani ami jobb képet csinálna mondjuk egy Echtachrome filmnél, de még sorolhatnám a hasonló filmeket.

2018. nov. 27. 00:18
 7/13 anonim ***** válasza:
23%

Gugli második találaton 15 euró a 36 kockás dia. Tehát közel 5000 Ft-ért már a kezedben a film és kattogtathatsz (plusz előhívás és szkennelés, további pár ezer) Szinte érzem, ahogy egyre több olvasónak támad kedve a filmes fotózásra :)

Egyébként nem kell rögtön egy drága diára hivatkoznod, egy Fuji negatív is jól muzsikál egy jó szkennerrel.

De nem akarlak én piszkálni, egyszerűen már évek óta lakossági szinten nincs semmi realitása a filmesnek.

A fekete-fehér háztartási lötybölést elismerem, az jó móka, csináltam én is.

2018. nov. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nyilván elfogadom a véleményetek (ezért is tettem fel a kérdést hogy mit gondoltok róla) már ha nem is értünk egyet.

Szerintem még van és lesz egy ideig létjogosultsága. Rengeteg profi fotós van aki a mai napig filmre fotóz, vagy visszatért a digitálisból. És szerintem nem véletlenül. A kép minősége(főleg ha kinyomtatod nagyba) össze sem hasonlítható a digitális fotókkal. Medium formátumú filmes gépről meg ne is beszéljek. Igaz ugyan hogy nem olcsó, de a Nikon D850 sem az, vagy a Canon 5d.

2018. nov. 28. 00:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Létjogosultsága?Amatör szinten szerintem nincs.Régen mikor

a digitális technika drága és gyenge volt igen,ma már a

digitális gépek olyan fejlettséget értek el,valamint árban

is elfogadhatóak.Nem tudom milyen géped van,én a Nikon 90x

meg a Hasselblad 500CM-et tettem a fiókba.Nem ismerem a

mai film árakat,gondolom 1000Ft felett van plusz a nega-

tiv hivás ára.Talán,ha saját laborod lenne fekete-fehér

nagyitásokat otthon csinálni,de drága a vegyszer,drága

a papir és lejár, romlik,lehet kidobni.Filmre fotózol,

elviszed a laborba.elöhivják és kiderül,hogy a 36 koc-

kából 6 felesleges,rossz.Ez digitálisnál elkerülhető.

2018. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na akkor érdekelne a Hasselblad. Mivel ugye nincs létjogosultsága, olcsón megkapom... Nem?
2018. nov. 28. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!