Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Optikaátmérőt hogyan kell...

Optikaátmérőt hogyan kell számolni fényképezőgépen?

Figyelt kérdés

Az van írva a Sony kamera optikájáram, hogy 62 mm átmérőjű, de akárhol mérem, annyi sehol sincs. Vagy több, ha műanyagtól műanyagig mérem, vagy kevesebb, ill. maga az öveges része csak kb 47mm.


De aksarnék rá rendelni UV szűrőt, vagyis inkább mechanikai véádelemnek nem is annyira szűrőmnek, de ott is csak a mm-t látom h pl 62, na de van erre valami standard vagy ahány géptípus, annyiféleképpen számolhatják? ja és ennek pl a belső menetére tekerve a szűrőt, az kb 50 mm lenne. Meg menetre tekerhető ledlámpát is szeretnék, de most akkor elbizonytalanodtam, hogyan találom el a megfelelő átmérőt.


Hogy működik ez?


[link]


és a kérdés, h vajon ők ezt így értik vagy ez nagy lesz rá:


[link]



2018. dec. 13. 17:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

+ infó:

most néztem meg egy másik gépen, és annak 72 mm-es az átmrérője és 62-es szűrő van előtte ... akkor mindig 10-el kisebb kell?

2018. dec. 13. 17:12
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez általában a szűrőmenet szabványos metrikus mérete
2018. dec. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
azaz akkor amit 62-esnek ír, azt nyugodtan mind bele lehet tenni, az egyéb távok nem számítanak?
2018. dec. 13. 18:18
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
A képen világosan lerajzoltad, hogy a feltüntetett 62 mm-t te is 62 mm-nek méred, szóval akkor mi a kérdés? Oda kell betelkrni a megadott menettel rendelkező szűrőt.
2018. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62 mm-es szűrő való erre az objektívre, de ezt le sem kell mérned, mert rá van írva az elejére (áthúzott "O" utáni szám).
2018. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

oké, nekem nem volt ennyire egyértelmű ez a dolog, de rendben. pontosabban az zavart meg a legjobban h a 72-es Sony gépre is miért a 62-es kell. de OK köszi.


és gondolom, akkor minden mást is így számítsak, azaz menetes körledlámpát, stb stb ...

2018. dec. 13. 23:28
 7/14 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mire gondolsz a "72-es Sony gép" alatt. Egy objektívre akkora átmérőjű szűrőt tudsz rátenni, amekkora rá van írva. Nem kell mérni, számolni semmit. Ez tulajdonképpen magának az objektív elülső "kiálló" részének a belső átmérője, ha jobban megnézed, akkor ott van kialakítva a menet, amire a szűrőket tudod felcsavarni.
2018. dec. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

Ezt nehéz lett volna belinkelni neki hogy érthető legyen? Ne legyünk már ennyire idétlenek XD


[link]

2018. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

értem köszi, szal akkor semmi köze az üveges felület átmérőjéhez ... OK.


egyébként 72-es alatt a sony RX10-et értettem, de így rendben persze, ha semmi köze hozzá, és a műanyagkialakítást kell nézni.

2018. dec. 14. 21:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem tűnt fel a menet a méregetés közben.
2018. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!