Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképező kezdőknek maximum...

Fényképező kezdőknek maximum 150ezer Ft körül?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdőnek aki egyelőre hobbi szinten szeretne fotózni. Ajánlották már a Canon 600d és 700d-t, de ha még ebbe az árkategóriába belefér, jó lenne ha lenne benne wifi így pl. okostelefonnal össze lehetne kapcsolni. Ez persze egy olyan plusz ami nem túl nagy eséllyel befolyásolja a választást.

Esetleg még ha tudtok írni szempontokat amit érdemes nézni a választásnál azt megköszönöm!



2018. dec. 29. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:

"jó lenne ha lenne benne wifi így pl. okostelefonnal össze lehetne kapcsolni."

Halál felesleges. Kávét ne főzzön?

2018. dec. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen pont ezért írtam hogy nagy eséllyel nem ez fogja befolyásolni a választást de számomra hasznos tulajdonság lenne. :)
2018. dec. 29. 18:52
 3/8 anonim ***** válasza:
Tehát jól értem (javíts ki, ha nem), hogy inkább keresnél olyan gépet, amiben van egy tökfelesleges funkció, amit nyilván valami más, hasznos funkció HELYETT tesznek bele, hogy árban ugyanott legyen - például vennél inkább egy nem cserélhető objektíves, vagy egy apró szenzoros gépet, rosszabb képminőséggel, csak mert van benne wifi?
2018. dec. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek bármelyik belépő gép elég.

Canon 1300D vagy 2000d esetleg 200d is bőven elég lehet.

Mindháromban van wifi és nfc is, igaz a 2000d-nek a vakupapucs a gyengéje.


De a többi gyártó belépő gépeit se zárd ki választásnál.

2018. dec. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"amiben van egy tökfelesleges funkció, amit nyilván valami más, hasznos funkció HELYETT tesznek bele,"


Lehet neked tök felesleges, de másnak hasznos.


Az tény, hogy én sem áldoznám fel a szenzor méretet egy másik funkcióért, de ebben az árkategóriában már nem is kell.

2018. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont azt írtam le hogy a wifi funkció nem “létfontosságú”, anélkül is ellennék és nem cserélnék le egy másik hasznos(abb) funkciót rá. Bocsánat lehet félreérthetően fogalmaztam, de a többi válaszolóhoz hasonlóan számomra sem az a lényeg. Nem csak ennél a márkánál szeretnék leragadni, egyelőre ezt ajánlották, de több helyről szeretnék véleményeket, ajánlásokat gyűjteni, mivel én sajna nem vagyok jártas (még) ebben a témában. Köszönöm az eddigi segítséget!
2018. dec. 29. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:

első gépnek teljesen mindegy, milyet választasz, mert amíg nem értesz hozzá, nem csinálod és emiatt nincsenek kialakult szokásaid, addig nem csak te nem tudod, hogy mire van szükséged, más sem tudja neked megmondani. vegyél egy akármilyen gépet, kezdd el használni és menet közben kitapasztalod, hogy mire van szükséged. ha sokáig megfelel az első gép (elég valószínű), akkor szerencséd van. ha nem felel meg, akkor meg már saját tapasztalatok birtokában keresel helyette másikat. akkor a tapasztalataid legalább irányt mutatnak, hogy miben kell másmilyet és milyet keresned...


néhány márka belépő szintű gépeit nézegesd meg, vedd a kezedbe, amelyik jobban tetszik, jobban kézreáll, kényelmesebb a fogása, jobban tetszik a menüje, stb. azt vedd meg!

2018. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hogy a WiFi mennyire fontos/hasznos, az is leginkább a felhasználástól függ. van, aki soha nem használja, van aki meg állandóan. például távkioldó helyett is hasznos, nem csak a képek gyors és kényelmes letöltéséhez.


ma már a pár ezres elektronikai eszközökben szinte mindben, még akár villanykörtékben is van WiFi (kb. 100 forintos alkatrész a WiFi modul, ami elfér borsnyi helyen), szóval elég gáz, ha egy százezres, pláne milliós árú fényképezőbe még mindig nem sikerül valamelyik gyártónak beletennie - persze nem is arról van szó, hogy nem tudják, hanem hogy egyszerűen nem akarják és ezzel akarnak rákényszeríteni, hogy drágább gépet, vagy külön eszközt vegyél tőlük...

[link]


egyébként a MILC-eknél pl. mindegyikben van WiFi is és a legtöbb paraméterben ma már egyre inkább versenyképesek a DSLR-ekkel, így egy MILC akár jobb váalsztás is lehet egy DSLR-nél. viszont a MILC-ek valamivel magasabb árfekvésűek, így nem biztos, hogy beleférsz vele a kijelölt keretedbe. de azért érdemes lehet körülnézni a tükör nélküli cserélhető objektíves gépek között is.

2018. dec. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!