Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?...

Milyen fényképezőgépet vegyek? MILC vagy DSLR?

Figyelt kérdés
Canon és Nikon között gondolkozom. Természet, város képeket szeretek készíteni. Mi a különbség a kettő között? A Dslr nem problémásabb cipelni mint a másikat? Képminőségben mennyire rosszabb a Milc? Ha rosszabb egyáltalán. Lehet vele komolyabb képeket csinálni? Köszi
2019. jan. 1. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Előre is: újabban minden ilyen kérdésnél előjönnek a - sokszor parttalan - MILC vs. DSLR viták, én nem szeretnék ebben állást foglalni. Fényképezőgépek vannak, nem attól lesz egy gép jobb vagy rosszabb, hogy elhagyják-e benne a tükröt vagy sem. Canon és Nikon közt akkor érdemes gondolkodni, ha DSLR mellett döntesz, valahol érthető módon egyik gyártó sem erőlteti a MILC-vonalat. MILC esetében nézz körül a Sony, Fujifilm gépei között, vagy ha a széles objektívkínálat a szempont, akkor ott a Panasonic-Olympus micro 4/3-os vonala. Én anno MILC mellett döntöttem, és nem bántam meg egyáltalán, nem csak a kisebb súly, de a kisebb méret miatt is, ami miatt nem leszek olyan feltűnő jelenség, mint egy DSLR-rel. Az emberek közül sokan nem szeretik a fényképezőket, egy nagyobb, komolyabb kinézetű gép láttán megfeszengenek. Az elektronikus keresőt is jobban szeretem.


De nem az határozza meg a képminőséget, hogy a gép MILC vagy DSLR, hanem a szenzor és az objektív minősége, milyensége. A profik közül pl. Jancsó Gergely váltott nem rég MILC-re, ezt a videóját még nem néztem meg, de itt elmondja, miért:

https://www.youtube.com/watch?v=16VGA7e_VeQ

2019. jan. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem panasonic g7 van.

A legtöbb videoban hülyeségeket mondanak pro és contra.

Nekem azért lett ez, mert néma, könnyű, és kocsmai fényekben még ugyanazt tudja, mint a többi.

Ja és használtan a 12-35mm 2.8 as 130ezer, 1 éve még 350ezer volt újonnan. Szóval az ár.

2019. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, egy dslr fókusza videoban mindig rosszabb lesz, mint egy milc.

m4/3 hátránya, hogy video ban még kevesebb fényt kap, mert nem 16/9 es a szenzora, hanem 4/3, viszont rengeteg gomb van rajta.

Panasonic kamera, panasonic objektívvel pedig nagyon jó a fókuszt kapsz, mert a fényképezőgépbe külön adatbázis van az objektívekről.

2019. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A külömbség a két képalkotási rendszer között nincs. Annyi hogy a DSLR előképét a nézőben az objektíven keresztül látod, magyarul a valóságot, míg a MILC-ekben az elektronikán átfutó képet látod. Mindekettőnek meg van a maga előnye, pl a DSLR-nél csak akkor látod az elkészült képet ha már exponáltál míg a MILC-nél élő képet kapsz az expozíciós beállításaidról. Az utóbbinál érdemes még az EVF minőségét számításba venni vásárláskor.
2019. márc. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!