Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon Coolpix P900/ SONY HX400v?

Nikon Coolpix P900/ SONY HX400v?

Figyelt kérdés
Melyik fényképezőgép jobb természeti és portré fotózásra, meg csillag, Hold fotózásra? A Nikon Coolpix P900 vagy a SONY HX400v? Kérlek indokoljátok!

#Jobbik #fényképezőgép #Nikon Coolpix P900 #SONY HX400v
2019. jan. 19. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért szerintem már nem érdemes 1/2.3"-es bridge-et venni. Komoly képminőséget nem fogsz velük elérni, ahhoz viszont drágák. Azt is megértem ugyanakkor, ha a széles témaátfogás miatt kell a nagy zoom. Max. Lumixot vennék bridge-ből, FZ-300 az, amit a kis szenzor ellenére még vállalható kompromisszumnak érzek.
2019. jan. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elsővel nem értek egyet. Jó, abban igen, hogy kis érzékelő = gyenge képminőség, de azzal nem, hogy ne érné meg adott esetben ilyen fényképezőgépet venni. Ennél sokkal összetettebb kérdés a superzoom kompaktoknak teljesen más előnyei/hátrányai vannak, mint hasonló áron egy belépő APS-C szenzorméretű DSLR-nek vagy MILC-nek. Amit mindkettővel meg tudsz csinálni, abban sokkal jobb a DSLR/MILC, csak épp nem tudsz vele mindent megcsinálni, legalábbis ha hasonló árkategóriában gondolkodsz, mert nyilván ha veszel hozzá néhán méregdrága objektívet, akkor persze más a helyzet, de akkor meg sokszorosát költöd egy P900 árának.


A kérdező felhasználási céljait egyébként szétválasztanám:


1. Természetfotózás:

Ez alatt mit értesz? Ha normál vagy nagylátószögön tájképeket, akkor tényleg APS-C formátumú fényképezőt vegyél inkább, az alapobival is jobb képeket fogsz csinálni. Ha pl. madarakat, vadakat távolról, akkor APS-C esetében kellene egy komolyabb teleobjektív, és még az azzal készült képekből kellene vágni, de az már más kategória árban és méretben is, ezért ha nem komoly szinten űzöd, jó válasutás valamelyik nagy zoomk bridge/kompakt.


(Én magam túrázáskor csinálok tájképeket is 1/2.3-as szenzorú szuperzoom kompakttal, annyiban jobb a telefonomnál, hogy a manuális beállítasokkal igény szerint alul vagy felülexponálom, meg RAW szerkesztéssel több részletet tudok láthatóvá tenni a túl fényes vagy túl sötét részeken)


2.Portré

Ez általában 50-80 mm full frame ekvivalens fókusztávolságon történik, tehát előnye nincs a nagy zoomos kis szenzoros kamerának, ellenben ugye sokkal rosszabb a képminőség, különösen rossz fényviszonyok között. Ha a portré élvez priorítást, akkor egyértelműen DSLR-t vagy MILC-et vegyél. Tesco gazdasagos javaslat: olcsó Canon váz újonnan (1300D/2000D/4000d), vagy kicsit jobb használtan (pl. 650D), hozzá egy Canon 50 mm f/1.8 obi, ez is gyakori a használtpiacon, de a Yongnuo utanzata is állítólag elfogadható, és alin olcsón lehet rendelni. Vagy csak simán alapobival, azzal is nagyságrendekkel jobb képeket fogsz csinálni, mint barmelyik kis szenzoros bridge géppel.


3. Csillagok, Hold

Komolyabb szinten ez milliós szintű felszerelés, viszont csak úgy szórakozasból szvsz laikus szinten a bridge gépből többet ki lehet hozni, mint egy még elérhető árú 300 mm-es teleobjektívvel. Holddal én is szoktam próbálkozni, van hogy egész korrekt az eredmény, a csillagok szerintem neccesebbek, a kis fényük miatt nagyobb ISO kellene, az meg nagyobb zajjal jár...


Azt neked kell eldöntened, mi élvez priorítás. A bridge gépek nem nyújtanak lényegesen jobb képminőséget a telefonok kamerájánál, de a nagy zoomtartomány miatt több lehetőséged van, kérdés kihasználod-e. A DSLR/MILC sokkal jobb képminőséget nyújt, cserébe nagy zoomtartományhoz nagyobb/drágább objektívek kellenek. A kettő között kompromisszum lehet egy 1"-os szenzorú kompakt, pl. Panasonic TZ100.

2019. jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem még, hogy a Lumix FZ-300, amit az első javasolt, az esetek 95%-ában sokkal jobb választás, hiszen ne csak azt nézd, hogy mekkora a zoom, az FZ-300-nak ugyanis maximum zoomján is beállítható a 2.8-as rekeszérték, azaz nagyob a rekesz, több fényed lesz. Panasonicnál azt látom hátránynak, hogy nincsen használható gyári RAW szerkesztő hozzá, a javasolt Silkypix ingyenes változat egy vicc, az ingyenesek meg messze nem olyan jók, mint pl. a Canon DPP, célszerű valamilyen szoftvert venni hozzá.
2019. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!