Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nikon Coolpix L830-al kapcsola...

Nikon Coolpix L830-al kapcsolatban lennének kérdéseim. Vélemény róla?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy kezdő ill. teljesen amatőr vagyok a dologban.

Szóval olyan céllal kerestem új kamerát, hogy a régi fotógépem nagyjából 5 megapixeles volt, általában évente kétszer használtam családi alkalmakkor. Mostanában azonban egyre több olyan esemény van amit meg kellene örökíteni, és gondolkoztam rajta, hogy beszerzek egy minőségi fényképezőgépet.

A Nikon Coolpix L830-ról teszteket nézve, véleményeket olvasva csak jót hallottam, az ára nagyjából 50 ezer forint, úgyhogy gondoltam megkérdezem, hogy van itt aki már használta, találkozott vele? Megéri az árát? Illetve (mivel semmit nem tudok ezekről a dolgokról) nagyon meglepődtem látva, hogy elemmel működik. Ez számomra nagyon furcsa volt, hogy nem akkumulátorral működik. Minden Nikon gép elemmel működik vagy csak ez?



2014. dec. 8. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván csodát nem szabad várni tőle, hiszen egy olcsó kisszenzoros kompaktról beszélünk, de valószínűleg arra amire neked kell, hogy - ahogy írtad is a családi eseményeken kattints pár képet - bőven elég. Az meg, hogy elemmel működik, inkább előny mint hátrány ebben a kategóriában. Ha az akkuval gond van, baromi drága cserélni (egy gyári akku több mint tízezer forintba is kerülhet), míg négy újratölthető elemet kapsz 4-5ezer forintért (eneloop, ready2use stb...) és ha pl. külföldön nyaralás közben merül le, akkor ceruzaelemmel is helyettesítheted. Egyébként sem itt, sem felsőbb kategóriákban nincs eget verő különbség a fényképezőgépek működése vagy szolgáltatáskínálata között. Mivel nem értesz hozzá, még annyira sem fogod észrevenni a különbséget. Ha rám hallgatsz elmész egy boltba, megfogdosod Őket, és ergonómia, kezelhetőség illetve szimpátia alapján döntesz nem pedig szakmai tesztek alapján.
2014. dec. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!