Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Amatőr vagy haladó csillagásza...

Amatőr vagy haladó csillagászattal foglalkozók, tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

Üdv emberek!

Felmerült bennem, hogy esetleg belevágjak ebbe a dologba hobbi szinten.

Viszont bizonytalan vagyok mert nem értek a dologhoz, ( nyilván olvasok a témakörben stb,de azért az élő vélemény is fontos)

Szóval ahogy eddig utána néztem felmerült a kétség, hogy mennyire érdemes belevágni ebbe.

Mivel ha igazán messzire a mélyég távlatában gondolkodok ahhoz gondolom hogy igencsak drága műszer kell.

De ebben szeretnék segítséget kérni, hogy pl a 100-200 ezer forintot érő műszerek mit tudnak?

Mert ez sajnos nálam nagyon a felső határ az anyagiakat tekintve.

Pontosan mi a különbség a planetáris és a mélyég között mert ezeket adják meg többek között műszaki adatként.

Mert ha jól gondolom egy olcsóbb gyengébb műszerrel nyilván nem látsz el messzire akkor viszont hamar kifogysz a látni valóból és fölöslegesen vetted meg.

Bár nem tudom a naprendszeren belül mennyi látnivaló van, de nyilván azon túl kezdődik az valódi kozmosz.

Szóval megköszönném ha alapvető infokkal és tanácsokkal, tippekkel szolgálnátok. :)



2019. febr. 12. 19:46
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

Először is a műszer neked most teleszkóp?

Sok látnivaló van, mondjuk a mi naprendszerünkön belül nem túl sok, de lâtnivaló van azon túl is, amit egy 150ezressel tudsz nézegetni. Elég nehéz úgy nekiállni, ha te sem tudod még mit akarsz pontosan.

2019. febr. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értelemszerűen a műszer teleszkópot hivatott jelenteni :D nehéz meginduni persze, éppen ezért gyűjtöm az infót, de hogy konkrétan mit akarok az leginkább a mélyég objektumok megfigyelése, pont azért mert itt a közelben kevesebb a látni való, így szerintem alap hogy távolabbi célpontokat keressek. Inkább költök egy kicsit többet de akkor már legyen értelme.

Skywatcher 90/900-ast ajánlották a legtöbb helyen de ahogy néztem az nem tudja azt amire én gondolok, bár lehet hogy rosszul gondolom.

2019. febr. 13. 08:03
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Oké, értem ezt, nem egyszerű, csak nehéz így elsőre. Úgyis az lesz, hogy valamit veszel, azzal elvagy egy ideig és utána jönnek az ötletek. Szerintem nagy legyen a lencse és legyen benne órajel műszer is. Galaxisokat is lehet akkor látni.
2019. febr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban nem sok mindent lehet megnézni, én is ezt a következtetést vontam le. Amatőrként, kispénzből semmiképp.


Néhány bolygó, a Holdunk, néhány érdekes csillaghalmaz, és persze a ködök. De a kettő együtt nem megy.


Vagy ködöket, halmazokat vizsgálsz, vagy bolygózol. Előbbire rövidebb fényerős teleszkóp, míg utóbbihoz nagyon hosszú éles rajzú kell. Esetleg egy közepesen hosszú, 7-900mm-es 6-8mm-es okulárral bolygózni, és egy 25 vagy 45mm-es okulár mélyegezni.


Ezt mindenképp érdemes átböngészni: [link]

2019. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gábor t ***** válasza:

Szia, itt a tanács :)

Vettem egy 200/1000 tükrös tubust (távcsövet) eq 5 mechanikával (állvánnyal) Kapott egy 58e forintos mozgatást (2 kis motor meg egy kis vezérlő) . Nagyon tetszett de meg akartam örökíteni amit látok, igy vettem egy canon 550d-t , kellet hozzá egy bajonett vagy mi a távcső és a fényképező közé. Na innentől veszett jó hold képeket és természet fotókat tudtam csinálni, de többet akartam, komolyabb képeket szerettem volna , vettem kamerát a kereső távcsőhöz , 2db 30 méteres usb kábelt , hogy a szobából a számítogépemről tudjam működtetni a távcsövet ami kint van a garázstetőn éjjel . kerestem programot ami a kereső kamerájával pozícióban tartja a tubust (meg lett) Végül is meg lenne minden hogy csináljak képeket csak egyenlőre a kitartásom fogyott el. De a lehetőség adott.

Amúgy ez egy jó hobbi . :)

2019. febr. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Gábor t ***** válasza:

A maszkutov oldalán kívül a csillag város és az mcse oldalát is böngészheted , és még egy extra ként találtam a napokban Dániel Gyula videókat , nagyon érdekesek.

https://www.youtube.com/watch?v=Jap01jgh2C4&list=PL2D7D396E1..

2019. febr. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gábor t ***** válasza:
Bocs :) Dávid Gyula.
2019. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D Gábor ahogy látom ez a kompozíció kb 200-250 körül állt meg, vagy még több ezt én csak részletekben venném meg nem feltétlenül a pénz miatt de ha kipróbálom és mégse jön be vagy valami azért kellemetlen ha ott van felesleges egy szett :D
2019. febr. 15. 19:49
 9/9 anonim ***** válasza:

"Pontosan mi a különbség a planetáris és a mélyég között"

Nagyon leegyszerűsítve a Naprendszer objektumaihoz inkább nagyobb nagyítás és jobb optikai leképzés kell, mint fényerő. A mélyég objektumokhoz pedig inkább jó fénygyűjtő képesség, mert ezek általában nagyon halvány objektumok, a nagyításnak viszont nincs akkor szerepe, mert vagy úgyis pontszerűek (pl. csillagok), vagy elég nagyok (ködök, halmazok, közeli galaxisok).

Egy általános amatőr kezdő feladat szokott lenni a Messier objektumok végigészlelése.

[link]

Itt konkrét fotó és műszer adatok is vannak:

[link]

2019. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!