Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen UV filter való a Nikon...

Milyen UV filter való a Nikon Nikkor 105mm micro objektívhez?

Figyelt kérdés

A Hoya UV filterekkel szemezek, de nem tudom, hány miliset válasszak ami passzol rá

Előre is köszi



2019. febr. 21. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy hány mm-es az objektív menete! Szerintem az obin is rajta van, de a dibizán biztos.
2019. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagyis a dobozán biztos.
2019. febr. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt 62 mm-t írnak:

[link]

Már ha ilyen obid van.

2019. febr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ☺ Még úton van felém az objektív de végül én is megtaláltam hogy 62mmes kell. Vajon melyiket vegyem Hoya HD UV Filter 62mm ez 38 euró vagy Hoya HMC UV (C) Objektiv (62 mm Filter) ez pedig csak 11 euró. Nekem csak a sérülések ellen kell, vajon ebből a szempontoból az olcsóbbik ugyanolyan jó?
2019. febr. 21. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos jó az olcsóbb is.
2019. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az olcsóbb ÁLTALÁBAN azért olcsóbb, mert kevesebb és / vagy gyengébb minőségű bevonat található rajta. A különböző bevonatokkal érik el, hogy minél kevesebbet rontson a filter a képminőségen, hiszen minden egyes optikai elem, ami a fény útjába kerül, szórja / tükrözi azt. Minél ócskább egy filter, annál szembetűnőbb az általa okozott minőségvesztés.

Az interneten fellelhető egy halom különféle teszt UV-filterekről, érdemes böngészni vásárlás előtt (és megnézni a tesztképeket, mekkora különbség van az egyes darabok között).

2019. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az uv filter esetleg tompíthatja a becsillanást is? (Még meg nem száradt, folyós festéket szeretnék fotózni és probléma, hogy becsillan. Még nem vettem semmilyen vakut. Vajon egy rendszervaku diffúzorral kiküszöbölné ezt teljesen?)
2019. febr. 24. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!