Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri a Nikon d5000es széria...

Megéri a Nikon d5000es széria a d3000eshez képest?

Figyelt kérdés
Azért vetődött fel bennem ez a dilemma mert a legnagyobb különbség az kihajtható LCD panel. Gyakorlatilag fényképezésre használnám, portrékra, utcai képekre. Az 5000es szériára így is megéri befektetni vagy inkább a 3000esbe fektessek egy jobb obival?

2019. febr. 24. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
Milyen szinten vagy? És nem csak a kihajtható LCD a különbség a két sorozat között. A D3000 sorozat kezdő alja, a D5000 a kezdő teteje.
2019. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem látod a különbséget akkor teljesen felesleges a drágább.
2019. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Első fényképezőm lenne de szeretném komolyabban űzni, ezert gondolkozom ötezres szérián. Persze tudom, hogy nem az kihajtható LCD panel az egyetlen különbség, csak azt nem tudom hogy ez a plusz hasznosulna e rendesen a gyakorlatban, úgy hogy nem arra akarom használni hogy visszahajtva magamat láthassam. A másik pedig hogy a plusszok megerik e az árkülönbséget, vagy inkább az objektív miatt érdemes e költeni többet. Mellesleg használtan szeretném venni őket, ha ez számíthat még.
2019. febr. 25. 06:39
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

a kihajtható LCD nem csak arra jó, hogy magad lásd benne, hanem arra is, hogy amikor a fejed fölé emeled, vagy a földre leteszed, akkor is kényelmesebben lásd a képet, tudj rendesen komponálni. sokszor tud jól jönni, de a legtöbbször nem nélkülözhetetlen.


mindennek a fontossága a felhasználástól függ. amíg nincs meg, nem használod, addig nem tudod, hogy kihasználnád-e, vagy felesleges volna, ha lenne és azt sem, hogy mennyire hiányozna, ha nem lenne. viszont mivel senki más nem használja pont ugyanúgy, ahogyan te, ezért senki sem tudja megmondani, hogy neked mi a legjobb megoldás.


nekem az elmúlt 14 évből kb. az első 1-2 évben volt csak kihajtható LCD-s gépem és nem sűrűn hiányzott soha. néhány alkalommal jól jött volna, de elég jól elvoltam nélküle is.

most épp kihajtható LCD-s gépem van és sokszor jól jön, hasznosnak találom, szinte állandóan használom - amikor épp nem szem magasságban fotózok persze. viszont a mostanit sem az alapján választottam, és szerintem soha nem is ez alapján fogok gépet választani.


szerintem első gépnél jobban jársz, ha a legolcsóbb opciót választod, használod legalább fél-egy évig, ami alatt tapasztalatokat szerzel, hogy mit hogyan szeretsz, vagy szeretnél csinálni és ha már vannak gyakorlati tapasztalataid, hogy miben nem felel meg, mire miért volna máshogy szükséged, akkor kezdesz el másik gépet keresni és a következő géped se az alapján vedd majd meg, hogy mások mit mondanak, hogy neked marhára kelleni fog, hanem az alapján, hogy te magad mit tartasz szükségesnek és mit hiányolsz a mostani gépedből...

2019. febr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha meg tudod fizetni az 5000-es szériát, akkor vedd azt. Egy kezdőt sokkal jobban hátráltat a kiteljesedésében az, ha ki szeretne próbálni egy adott technikát, de hogyhogy nem, az a funkció pont hiányzik a vázról. Igazából a profi kategóriás eszközök sem azért vannak telibe sz.va mindenféle fícsörrel, mert napi szükségletről van szó, hanem azért, hogy ha 1000-ből 1 alkalommal mégis kellene, akkor ott legyen. Szóval én azt csinálnám, hogy az 5000-es szériát venném, aztán idővel majd kialakul, hogy mire van szükségem és akkor a következő vázat majd annak megfelelően tudom kiválasztani (mondjuk vicces lenne, ha félprofi szintre felküzdi magát az ember és 5000-es helyett venne egy 3000-est, de mindegy).
2019. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!