Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Furcsa hangot ad ki a fényképe...

Furcsa hangot ad ki a fényképezőgépem. Mi miatt lehet?

Figyelt kérdés
Szóval van nekem Panasonic fz80-as fényképezőgépem ami ha ki van kapcsolva és előre hátra döntöm akkor furcsa kattogó hangot ad ki. Ha bekapcsolom akkor nem hallatszik. Viszont ha képnézés közben az objektív egy idő után visszahúzódik akkor megint lehet hallani. Tehát arra jutottam hogy a lencsével lehet valami. Nem tudom mióta ilyen egyszer leejtettem azt javították. Azóta egyszer majdnem leesett egy állványról de még időben megfogtam a pántját így csak kicsit ütődött neki az állvány lábának. Ez normális vagy kell e egyáltalán vele foglalkozni? Lehet később befolyásoló tényező? A kép minőségét nem befolyásolja. Ugyanakkor nemrég vettem egy napellenzöt és azt vettem észre hogy bal oldal mindig kicsit belóg. Arra gondoltam hogy összefügghet a kettő. Kérem segítsetek

2019. febr. 28. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez normális, minden gép csinálja, amiben optikai stabilizátor van. A szerkezetnek van egy minimális holtjátéka, bekapcsoláskor a feszültség hatására "befog" a szerkezet, és utána már nem kotyog. Nekem az FZ200 csinálta, teljesen természetes jelenség.

Az állványnak ütődés a leírtak alapján nem hiszem, hogy sérülést okozott volna belül.

2019. febr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen akkor megnyugodtam. És esetleg nem tudod hogy a napellenzős téma mi miatt lehet?
2019. febr. 28. 21:56
 3/4 anonim ***** válasza:

ja hogy leesett, hát akkor lehet elszabadult benne valami.

hát lehet elketyeg még évekig - ha közben össze nem töröd :D


a napellenző gyári?

bár mindegy... ha belelóg a képbe, ott valami nagy gond van.

Vagy a napellenző görbült el (megolvadt??)

vagy a foglalata mozdult el


vaaagy!

jól rakod rá?

2019. febr. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mikor leesett eltört a kijelző azt kicserélték ha más baj is lett volna gondolom azzal is csináltak volna valamit. Nem gyári de nem hajlott el mivel írtam hogy csak bal oldalt lóg bele. Igen jol rakom fel és a foglalatával sincs baj. Egyébként az első válaszoló már leírta a kotyogás okát. És gondolom azért lóg bele a képbe mert nem pont a megfelelő meretut vettem mivel nem tudtam ráprobalni. De azért köszönöm a sok hasznos dolgot amit írtál.
2019. febr. 28. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!