Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A Canon EOS 1000D fényképezőgé...

A Canon EOS 1000D fényképezőgépem nem olvassa az SD kártyát, és "Nem tud komunikálni" az objektívbvel. Mi lehet a gondja? Illetve hogyan oldhatom meg?

Figyelt kérdés
Szóval, mint említettem, elázott a kamera. Pontosabban kóla(cukormentes) ömlött rá! Azonnal szét lett szedve, és ki lett szárítva! A menü működik, de az objektívekkel nem tud komunikálni. Legalábbis ezt írta a kamera! Továbbá, nem tudja lepolvasni az SD kártyát, mindig azt írja hogy: "Az SD kártyát formázni kell!". Formáztam mint a fényképezővel, mint a számítógéppel. Nagyon régóta használom a gépet, és szeretném meg tartani működő állapotban! De ezt mennyibe kerülne megjavítatni?

2018. nov. 25. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Elviszed a szakszervizbe, és majd ők megmondják, hogy csak mechanikai tisztítás kell, vagy tönkrement az elektronika.
2018. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaja, szerintem egy ötezres lesz csak a diagnózis.
2018. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Canon szerviz az árajánlatért nem szokott díjat kérni (szemben a Nikonnal), ingyen adnak egy becslest és mondhatod, hogy nem kéred, akkor nem javítják. Csak a szerelést számítják fel igen borsos áron...
2018. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az objektív kommunikációját megoldhatja, ha megpróbálod a gépen és az objektíven is megtörölgetni a bajonettben az érintkezőket. ilyen hibaüzenetet (föleg ilyen baleset után) azért kaphatsz, mert nem érintkezik rendesen. talán csak mert a kóla rászáradt az érintkezőkre.


a kártyával is lehet ugyanez a gond. a kártya érintkezőit könnyebb megtörölni, a gép aljzatában már nehezebb ügy lehet megtörölni az érintkezőket, viszont ez szerintem elázni is nehezebben tud, ahhoz irtó sok kólát kéne kapnia.

szerintem mindenképpen érdemes lenne megpróbálni a géped egy másik kártyával és a kártyád egy másik gépben formázva is, mert bár valószínűtlen, de nem kizárt, hogy a kártya nem a kóla miatt hibásodott meg.


a kóla egyébként azért gáz, mert nem csak nedves, ami rövidzárlatot okoz, hanem cukor és mindenféle más is van benne, amik rászáradnak és bevonatot képezhetnek, akadályozni tudják a vezető képességet - sőt egyes pletykák szerint a kóla még korrodálhat is, szóval bármi lehet.


egyébként a kóla nem egészséges az emberi szervezetre sem, meg a műszaki eszközökre sem, inkább szokj le róla - de mindenképp tartsd távol a fényképezőgéptől...

,-)))

2018. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kuka lesz a vége. Ha meg is csinálják de nem lesz tőkéletes sosem.
2018. nov. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
önmagában az elázás, sőt akár a kóla sem feltétlenül olyan nagy katasztrófa, hogy ne legyen javítható - persze nagy kérdés, hogy mennyire ázott el tőle és méginkább, hogy a belsejébe mennyi jutott belőle. ha egy vödör/hordó kólába ejtetted bele a gépet, akkor rosszabbak az esélyeid. viszont, ha csak ráömlött egy pohár/üvegnyi, akkor egész jó esélyeid vannak, hogy menthető legyen.
2018. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Elöször is köszönöm szépen, mindenkinek, a választ!

Másodszor, a történet ontosabban úgy van, hogy egyszer mentem egy hegyre fényképezni, ahol ugye a kamerát, a táskába tettem! Hazafelé megáltam egy boltban, vettem két darab dobozos Zero CocaCola-t! Betettem a táskába, de kilyukadt az egyik, és elázott...de nem teljesen a kamerára ment, hanem mellé, csak olyan lett a kamera is. Elöször nem kapcsoltam be, lecsedtem róla az olyan dolgokat, melyeket még nem ért kóla, és kézben vittem haza! Otthon teljesen szétszedtem, kiszárítottam, (1. hiba: nem vittem azonnal szervízbe!!!) hála istennek nem teljesen lett vize, pár helyre befojt, de nadábl csak a kilseje lett olyan, mg pár helyen bent! Majd rá egy hétre, megpróbáltam bekapcsolni. Tegnap (2018.11.25-e) bekapcsoltam, és ez volt! Nemsokára tervezem elvinni szervízbe, csak soha se időm, se pénzem! De mindenki ezt ajánlja!

2018. nov. 26. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!