Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgéppel lehet...

Milyen fényképezőgéppel lehet a legjobb képeket csinálni?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 6. 20:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Milyen képekre gondolsz? Mert nem ugyanaz a jó pl. egy portréhoz, mint egy F1-es autóversenyhez. Ugyanígy teljesen más kell egy sötét barlangba mint egy magashegyre.
2019. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Feketével.
2019. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%
Hát, drágával. Van valami márka preferenciád?
2019. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
A létező legdrágább fényképezőgéppel és persze hozzá a legdrágább objektív, vaku, egyéb kiegészítőpark szükséges, hogy ne legyen szűk keresztmetszet a felszerelésben. Na, ezt megveszed és kitörlöd a s. a képekkel, amiket csinálni fogsz, mert iszonyat gázak lesznek. ;)
2019. ápr. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hát nekem a nikonok tetszenek, de a minőségét annyira nem ismerem. Olyan képeket szeretnék készíteni, amik nagyon profinak tűnnek, és mindegyik jó, főleg koncerteken, előadók fotózására. Úgynézve partyfotóskodnék még. Az árát tekintve 150 ezer körülig gondolkodom, plusz kellékek mint statív, tok, stb. Az optikát vagy lencsét tartalmaznia kell, és természetesen minél nagyobb pixellel rendelkezzen fotózáshoz! Köszönöm a segítséget
2019. ápr. 7. 03:04
 6/26 anonim ***** válasza:
87%

"Olyan képeket szeretnék készíteni, amik nagyon profinak tűnnek"

Ehhez elsősorban meg kell tanulni fényképezni. Nem márka-függő a tudás.


"és mindegyik jó"

Azt meg felejtsd el. Még egy hivatásos is rengeteg szar képet csinál, csak azt te nem látod.


"főleg koncerteken, előadók fotózására."

Az egy drága mulatság.


"Az árát tekintve 150 ezer körülig gondolkodom"

Na, ha a legjobb képeket akarod, akkor még egy nullát csapj a végére. Ennyiért egy belépő szintű tükrös gépet kapsz alap objektívvel.


"plusz kellékek mint statív, tok, stb."

Nem sok partyfotóst láttam állvánnyal, de hátha új trendet teremtesz.


"Az optikát vagy lencsét tartalmaznia kell"

Sötétben, kevés fény esetén - gondolom, még nem hallotál róla - fényerős objektív kell. Az meg, egy jobb fajta, az általad megadott keret kétszereséről indul. Mármint maga az objektív, érted?


"és természetesen minél nagyobb pixellel rendelkezzen fotózáshoz!"

Minél nagyobb pixellel? Feltételezem, minél nagyobb pixelszámra gondolsz.


Sokat kéne tanulnod, az alapokkal megismerkedhetsz anélkül, hogy egy fillért költenél.


"Köszönöm a segítséget"

Nincs mit.

2019. ápr. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az szerintem helyszínenként válogatja, hogy közel lehet-e menni. Én telés vagyok, nem tudom, milyen rövid zoom ad jó minőséget, de szerintem a telés oldalát a legolcsóbban akkor úszod meg, ha a Canon 70-200/2,8-at veszed használtan kb 230. Gépnek egy használt Canon 6D 200-ért. A rövid zoom se lesz olcsóbb 200-nál. Persze, egyedül a telével is el lehet kezdeni, elvégre messzebb lenni általában sűrűbben lehet, mint közel.

Már, hogy valami konkrétum is legyen.

2019. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
(Nikonból is van hasonló kategóriájú (és korú), mint a 6D, meg más gyártótól ócó zoom, ezeket nem ismerem.)
2019. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Olyan felszereléssel ami simán kóstál egy nagyobbacska lakás árát.
2019. ápr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki, menj be egy boltba, és mond az eladónak, hogy azt a gépet akarod megvenni amelyikkel jobb képeket lehet csinálni mint a többi.

Majd figyeld a reakcióját.

De ez nem így működik. Egyébként ezen a fórumon túl lett már ez tárgyalva, már csak ismételni lehet az eddigieket.

Mindenkinek van már erre példa beszéde. Például egy művészellátóban sem úgy kéred az ecsetet, hogy azt kéred amivel a legszebb képeket lehet festeni.

2019. ápr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!