Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha egy tükörreflexes gépen...

David212 kérdése:

Ha egy tükörreflexes gépen használom a kijelzőt mint fényképkészítés fog nőni az exposzám?

Figyelt kérdés

Na... Nagyon kezdő vagyok ebben a témában(szóval nagyobb valószínüséggel ostobaságot mondok) , de ha a gépen a monitort használom, higy mutassa hogy mit fényképezek, és nem a fenti keresőt, akkor az exposzáma fog nőni?

Ill. ha videót csinálok?

Bocs ha butaságot kérdeztem, de tényleg kezdő vagyok a témábam...



2019. ápr. 14. 21:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A MILC-en nincs zárszerkezet? Érdekes. Kérlek, mesélj még!"


Minek kajabálsz bele ha nem tudod értelmezni amit írtam?

"Ha a __tükör__ mechanika meghibásodása miatt aggódsz vegyél MILC-et!"

Zár természetesen van a milceken de tükör nincs!

Ezért hívják mirrorlessnek :DDDDDD

Amúgy meg lehet elektronikus zárat is használni



"Tehát ha nyomkodom a live mód/felső kereső gombot és ezért

__a tükör minden gombnyomásnál mozog__

, ugyan annyit ér mindha egy fényképet csinálnák?"


Igen, mert az érzékelő a tükör mögött van!

tehát ha liveviewot használsz akkor a tükröt felcsapja mert különben a fény nem az érzékelőre vetül, hanem a tükör miatt a keresőbe (meg a fúkusszenzorokra)


itt egy jó kis videó hogyan működik a tükör:

https://www.youtube.com/watch?v=kLU5oygrkpw


https://www.youtube.com/watch?v=CmjeCchGRQo

2019. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
#10: Egyrészt igen. Másrészt ami probléma a live view-al, hogy azt általában videósok használják, márpedig a szenzornak nem tesz jót, ha fél-egy óráig folyamatosan éri a fény, mert hotpixelek alakulhatnak ki miatta.
2019. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!