Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan fotózzak egy polgári...

Hogyan fotózzak egy polgári eskűvőn?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első felkérésem, hogy fotózzak az egyik ismerősöm polgári esküvőjén.

Van már gyakorlatom más témájú fotózásokban, szóval nem vagyok kezdő, de tanácstalan vagyok. Mégis csak egy fontos esemény amit nem lehet megismételni. :)

Milyen objektívet ajánlotok?



2019. ápr. 18. 12:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%

Azért az sokat elmond, hogy egy fotós topicban azok lettek lepontozva ennél a kérdésnél, akiknek valóban van rálátásuk/tapasztalatuk esküvői fotózásban...


Kérdező, én is mindenképpen arra biztatnálak, próbáld meg rábeszélni az ifjú párt egy profi fotós felbérlésére. Ketten is el fogtok férni a teremben, bőven lesz lehetőséged neked is érvényesülni, cserébe nem lesz rajtad az az embertelen nyomás. Ideális esetben még tanulhatsz is.

2019. ápr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%

Én vettem abból a diffusorból és még szivesen mutattam volna képeket is , de minek, ...ezeknek???

Itt nagyon sok IQ bajnok tanyázik, akik felemelt kézzel jönnek ki egy IQ tesztről és vidáman kiáltják, hogy - Hurrá negatív !!!


De én vagyok a nem normális, hogy még ide járok válaszolgatni, de minek....

2019. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
69%
A legfontosabb, hogy kérdezd meg magadtól: mi történne, ha elszúrnád. Ha utólag derül ki, hogy a képek 90%-a bemozdult, vagy túl sötét? Ha a kártya sérült, és nem olvasható ki egy kép se? Ha lemaradtál fontos pillanatokról, vagy csak simán gyengére sikerült, amit átadsz? Neked kell tudnod, hogy erre hogy reagálna a pár. Vannak, akik azt mondanák, hogy "á, ne is törődj vele", de ha más típusú személyiség, akár a barátság is rámehet egy ilyenre. Szerintem a legtutibb, ha az első 1-2 esküvődet egy profi mellett fotózod végig, és rá fogsz jönni a trükkösebb részekre, mire kell odafigyelni, és min lehet nagyot bukni. Így pedig a pár sem fog csalódni a végén.
2019. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
40%

Azt se tudjuk milyen géped van.Viszont néhány javaslat.Min-

den polgári esküvői helyszinnek meg van szokásos partiturá-

ja.Érdemes előtte végignézni egy két esküvőt.Milyen hely-

szin,hol foglal helyet az anyakönyvvezető ,hová áll ül a

pár,milyen sorrendben megy a szertartás.Bevonulásnál ki

jön elöl a nyoszolyólány vagy a pár,nagyon kell figyelni

az aláirásoknál gyűrűhúzásoknál.Figyelni az élességre,va-

ku beállitásra,töltöttségre.Gép teljes felbontás Raw-JPG

Gondolom nem probléma szinhőmérséklet beállitása.Lőni,lő-

ni,most nem kerül pénzbe a nyersanyag,ha valami elment,

még lehet,hogy a másik kép sikerül.Utána jön a válogatás

és a képfeldolgozás ahol főleg RAWban lévö képen sokat

lehet javitani.Ennyi és sok sikert!

2019. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Egy Nikon d7200-as gépem van. Van egy 10-20mm-es, egy 18-140mm-es és egy 50mm-es(1.8-as de tudok kölcsön kérni 1.4-eset is) objektívem.

Nem szeretnék profi esküvőfotós lenni, én csak pár tanácsot szerettem volna kérni, mert még nem voltam ilyen eseményen. Fesztiválokon és koncerteken voltam, mint fotós és többnyire az utazásaimon és a barataimat szoktam fotózni. Ezért kérdeztem,mert nem voltam még belterű eseményeken és korlátozott a felszerelésem.

A pár nem engedheti meg magának a profi fotóst és nem is akartak képeket elöször. Engem két héttel az esemény elött kérdeztek meg, hogy el tudnék-e jönni pár képet csinálni, mert meggondolták magukat.

2019. ápr. 19. 13:19
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítő válaszokat.
2019. ápr. 19. 13:20
 17/20 anonim ***** válasza:

A tegnapi 21,46-os vagyok.Nem ajánlom a sok objektívcserét

mert elvonja a figyelmet.Talán pár kép a vendégekről meg a

teremről.Fel kell venni a ritmust.A zoommal tudod a képki-

vágást szabályozni.Nagyon figyelj a gép élesség beállitási

programjára,mert csúnya dolgokat tud csináni,pl.elmér a há-

zaspár között,a pár életlen lesz,ami a hátuk mögött van

éles.Szabad percekben nézd vissza az előző képeket hisz-

togram,nagyits rá.Az 50mm-est haszáld portrék fényképezé-

sére teljes nyilással.

2019. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

mindenképp gyakorolj előtte minél több hasonló, belteres helyzetben, ismerd ki a géped és az objektíveidet, hogyan viselkednek, mennyire tudod gyorsan cserélni/állítani őket, ami nem megy, azt meg ne erőltesd.

az 50-es fix nagyon jó objektív, de ha nem vagy fixszel fotózáshoz szokva (meg ugye esküvő fotózáshoz és mozgalmas eseményekhez sem), akkor nem biztos, hogy tudsz elég jól dolgozni vele. a kis mélységélesség nagyon szép képeket eredményez, de fokozza a mellé fókuszálás lehetőségét is. f1.8-nál olyan kicsi a mélységélesség, hogy nem csak a menyasszony és vőlegény nem biztos, hogy egyformán éles lesz a képen, de még az se biztos, hogy egy embernek mindkét szeme éles lesz. a 10-20-as jó lehet néhány totálhoz, de azt max a legelején használd, amikor még biztosan nem maradsz le semmiről és ha elkezdődik a szertartás, már csak a zoommal fotózz, azzal könnyebben tudsz alkalmazkodni meglepően alakuló helyzetekhez is. szerintem is kerüld az objektívcserét, mert úgy nagyon könnyű lemaradni dolgokról, főleg ha nincs benne rutinod, hogy mit hogyan kell csinálni, mikor mi következik. márpedig, ha még nem csináltál ilyet, akkor nagyon könnyen jöhetnek meglepetések.


nagyon figyelj oda rá, hogy amikor bentről kimész, vagy kintről bemész, akkor át kell állítani az érzékenységet, fehéregyensúlyt, mindent, mert bent kevés fény van, kint meg sok. triviális dolog, de amikor nagy a rohanás, kapkodsz és ezer másra is kell figyelni, akkor irtó könnyűl elfelejteni ezeket.


a sorozattal is óvatosan bánj, mert ha lassú a kártyád, hamarabb betelik a puffer memória és onnantól SOKKAL lassabban exponál a gép, nagyon könnyen előfordulhat, hogy a kevésbé fontos dolgokra lősz sorozatot, aztán mikor fontos dolog lenne, akkor lemaradsz, mert már nem tud fényképezni a gép, várnod kell, amíg kiírja a kártyára.

ha RAW-ba fotózol, nagyobb mozgástered van megmenteni alul/túlexponált képeket, viszont SOKKAL több helyet foglalnak a képek, kevesebb fér a kártyára is, meg a puffer memóriába is, több/nagyobb kártyákra van szükség és a feldolgozás, lementés is lassabb, körülményesebb lehet.


mindenképp készülj tartalék kártyákkal és akksikkal is, mert egy esküvőn nagyon könnyen elszaladhat többszáz kép is, amennyit normál esetben nem biztos, hogy szoktál csinálni, így az sem biztos, hogy erre fel vagy készülve. nem árt, ha van kéznél laptop a letöltéshez, meg töltő a fényképezőgéphez is, de másolgatni, töltögetni a szertartás alatt nem lesz időd, legfeljebb a lagziban/előtt, úgyhogy ne erre hagyatkozz semmiképpen!

ha tudsz szerezni egy második fényképezőgépet kölcsönbe (akár valami jobb objektívvel együtt) az nagy segítség lehet, mert két gép közt váltani sokkal gyorsabb, mint objektívet cserélni, de ha nem vagy hozzászokva, akkor a két géppel fotózás is nagyon nehéz tud lenni, ezt is érdemes gyakorolni előtte. lehet, hogy jobb, ha inkább csak tartalékba viszed magaddal arra az esetre, ha bármi meghibásodás történne a másik géppel, akkor tudj cserélni.


mindenképp próbálj elmenni arra a helyre 1-2 másik esküvőre, hogy megismerd a helyet, az esemény menetét, forgatókönyvét. a párral is beszéljétek át előtte, hogy mi hogyan lesz majdj és mielőtt kezdődik a szertartás, mindenképp járd körbe a helyet, beszélj az anyakönyvvezetővel, stb.


minden korábbi hozzászólásban van valami. egyrészt tényleg nem atomfizika a fotózás, bárki képes lehet megoldani és ha a pár őt kérte fel, akkor úgyse valószínű, hogy meg lehet nekik magyarázni, milyen kockázatai vannak egy felkészületlen fotósra támaszkodni.

a többieknek is igazuk van benne, hogy tapasztalat, gép és helyismeret nélkül fokozottan nagyobb az esélye, hogy elszúrja az ember, lemaradjon fontos mozzanatokról és rossz döntéseket hozva rossz képeket csináljon. de aki még nem tapasztalta, nem érti ezt, annak úgysem lehet ezt elmagyarázni. sőt sokan nem is értékelik a jobb képeket annyira, hogy egyáltalán felismerjék a minőségi különbségeket - még éles és életlen kép közt sem mindig. ha mégsem sikerül jól a fotózás és mégis igényesebb a pár, akkor majd legfeljebb bánni fogják a döntésüket. kár ezen rugózni.


kérdező, ha már elvállaltad, próbáld meg a legtöbbet kihozni belőle és a legfontosabb: ne ess kétségbe, ne kapkodj! figyelj oda, hogy mi történik, próbáld meg lefotózni, de ha a normál tempódban nem megy, inkáb maradj le róla és a következő kép jó legyen, mint a kapkodás miatt rosszul fotózd le azt a képet is, meg a következő 5-20 másikat is. higgadtság, nyugalom, odafigyelés!


kezdés előtt ellenőrizd le, hogy van-e kártya a gépben, van-e rajta elég hely, fel van-e töltve az akksi. előző este tölts le minden kártyát, formázd meg őket, töltsd fel az akksikat, stb. kártyából, akksiból mindig legyen egy tartalék a zseebdben, de sok felesleges cucc ne legen nálad, mert csak útban vannak, zavarnak a mozgásban, leteszed, ottfelejted, vissza kell menni, ellophatják, felborulhat, plussz idegeskedés van vele.

2019. ápr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Időközben már lehetőségem adódótt egy esküvő fotóssal talalkozni és kaptam egy gyorstalpalót is és egy vakut is.


Nem lesz lagzi csak egy két órás szertartás. :)

2019. ápr. 22. 08:21
 20/20 anonim ***** válasza:
Szakmai részhez nem tudok írni, de gondolom a polgárin nem lesz nagy sötétség a helyszínen. A fényképészek is szoktak mászkálni, hogy más szögből legyenek a képek. Szép halkan mész és nem lesz gáz. Esetleg kérdezd meg, hogy a helyszínen majd előtte valamikor csinálhatsz-e pár próba képet... meg az anyakönyvvezetőt, hogy hova érdemes állni
2019. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!