Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fuji finepix 5600-as fènykèpez...

Fuji finepix 5600-as fènykèpezőgèphez milyen tartozèkokat lehet venni?

Figyelt kérdés

Ès mèg azt is szeretnèm megkèrdezni hogy hogy lehet vele olyan apró dolgokat szèpen, èlesen lefotózni pl egy hangya vagy ilyesmi?

Igazaból pár napja van meg ès mèg nem nagyon èrtek hozzá.

Esetleg tapasztalatokat is elfoganèk:)

Ha valaki tudna kèpeket linkelni a vele kèszített kèpekről megköszönnèm :)


2019. jún. 4. 22:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Gondolom, használtan vetted. Nem rossz gépek ezek, a fuji ezen szériája bőven használható kategória!


Bár nem magát a típust használom, de magam is fuji-s vagyok, s6500fd-m van, sok a hasonlóság. De általánosságban is tudok akár tanácsokat adni.


Tartozékok - szűrőket tudsz rá venni, polárszűrőt pl. Azt hiszem 55mm-eseket kell hozzá. Egy sima színtelen polárszűrőt érdemes egyből rá venni, mert védi a frontlencsét a karcoktól, ha nekivered valaminek akkor buksz 2-3ezer forintot, nem az optika lencséje sérül. Lehet cirkular-polárt is venni, ez egy elforgatható lencse, amivel a tükröződést tudod szabályozni, azaz mondjuk üvegfelület tükörképét eltűntetni, vagy vízfelületét. Ezekből az olcsók is jók, HAMA, vagy ilyesmi, nem kell a dupla annyiba kerülő Polaroid és társait megvenni. Persze, ha van rá keret érdemes.


Mindenképpen érdemes beruházni extra szett akkuba. A lidl-ben pl 1200-ért kapni 4-es csomagot, olyat használok, nekem bevált.


kezdj el a neten XD kártya után kutatni. Ugyanis elég ritka sajnos, legyen egy tartalék, ha azzal amit használsz a gépben, valami baj történne! Szerezz be tartalék kártyát.


A képeket NE úgy mentsd le a kártyáról, hogy kiveszed és kártyaolvasóba teszed, hanem USB kábellel kösd a számítógépedre a fényképezőgépet. Inkább az USB legyen használva és menjen véletlenül tönkre, mint, hogy a kártya legyen ki-be tologatva és elkopjon az érintkező! Az USB-t másra úgysem használod.


P módban használd a gépet kezdetben. Itt bele tudsz nyúlni pár dologba. Leginkább az ISO értékre figyelj. Állítsd a legalacsonyabbra. Ezzel alacsonyan tartod a képzajt,DE sötétben, félhomályban vaku nélkül bemozdulhat a kép! Ki kell tapasztalni, mekkora záridőt (az az érték, amíg a gép készíti a képet - hétköznapiasan megfogalmazva) tudsz megtartani kézből és mi az, amit már nem. Az ISO értéket emelve csökkentheted a bemozdulás esélyét, DE zajosabb, mosottabb lesz a kép... csinálj egy beállításról több képet és látod az eredményt... Ezek a gépek ISO 400ig elég elfogadható képeket csinálnak, de majd kitapasztalod. Sőt azt mondom, ISO 800-nál sem rossz a helyzet, előhívni bőven elég!


Manuális módban azt hiszem 15 másodperc a végső záridő, ezzel már lehet éjszakai képeket készíteni, persze állványról, vagy stabil alapról. Sőt még villámot is lehet fotózni. Ha sok egymás utáni éjszakai képet csinálsz, lehet, hogy nálad is előjön, hogy apró fehér pixelekkel lesz teli a kép 100%-os nézetben. Ez nálam is előjön, szerintem túlmelegszik a CCD-szenzor és hot pixelek lesznek a képen... előhívva, képernyős nézetben nem zavaró, NEM hiba! Ne ijedj meg, ha ilyen az éjszakai, hosszú záridőt sokadik kép!


Ha csak lehet, használd az EVF-et, azaz az átnézeti keresőt. Egyrészt kevesebbet fogyaszt, mint a hátoldali nagy kijelző, másrészt az arcodon stabilabban áll a gép.


Ha elég nagy a memóriakártyád a JPEG tömörítést állítsd FINE-ra az a legjobb tömörítési arányú.


A kezdő látószög azt hiszem talán 38mm-es, vagy valami ilyesmi, szóval nem igazán nagylátószögű a lencse - viszont emiatt nincs is akkora torzítás, mint mondjuk egy 28mm-esnél, ahol már "dőlnek az egyenesek", ellenben a végállás 380 ami nem rossz. Nagy látószögű lencsének érdemes utánanézni a neten, DE nem létszükséglet.


Makró mód van rajta, egész jól használható, ki kell tapasztalni. Arra figyelj, hogy a beépített vaku, ha vakuzol, lehet, hogy pont úgy villan, hogy a kitolt lencse árnyékot vet a témára, vagy a téma egy részére, de ezt majd kitapasztalod. Manuális fókusszal is lehet játszani, de azt nem tudom, hogy mi a legkisebb fókusztávolság. Az biztos, hogy érdemes játszani a látószög szűkítésével (kitolni a lencsét) és úgy próbálni fókuszba hozni a témát, mert jobb lesz a háttér elmosása. Aztán a képből ki lehet vágni a témát számítógépen is, ha túl sok körülötte a sallang.


Hirtelen most ennyi, ha kérdésed lenne szívesen segítek, egy-két naponta ránézek az üzenetekre.

2019. jún. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!