Képes lehet valaki a CBA Príma boltokban lévő félgömb kamerából úgy ráközelíteni egy bankkártyára, hogy leolvassák az adatokat róla?

Figyelt kérdés

Személyes adattal visszaélés, képmással visszaélés, banki adattal visszaélés,


Létezik, hogy egy jómódú közérttulajdonos a kapcsolatrendszerével visszaélve megszerezzen a kamerafelvételeken keresztül egy embernek a bankkártyáján a nevét, és ezáltal banktitkot sértve információkat szerezzen egy egyszerű vásárlóról?


Elméleti kérdés.



2019. jún. 26. 17:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Elméleti kérdés."

Az.

2019. jún. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én nem attól félek, hogy valaki leolvassa a nevem a kártyáról, hanem az, hogy a fizetés alatt leklónozzák a chipet, mint ahogy volt már ilyenre példa, ráadásul épp egy magyarországi nagy áruházláncban.
2019. jún. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Egyébként a válaszra válaszolva igen, a pénztáraknál lévő kis kamerák arra valók, hogy szükség esetén visszaellenőrizzenek egy vásárlást, ki milyen pénzegységet adott át, mit ütött be a kasszás a gépbe, stb...

A nagyobb áruházakban vannak zoomolható és irányítható dome kamerák, azokkal 50 méterről le lehet olvasni a bankkártyán lévő feliratokat, de 100 méterről még felismerhető képet készít egy ember arcáról is.

2019. jún. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

a mágneses részét klónozzák, szerintem nem a chipet, de nem olvastam utána.


*zoligyerek, ne okoskodj.


Kedves 72%-os, akkor nyugodtan tedd közzé a bankkártyád előlapját, névvel lejárati idővel és a kártyaszámmal.

Én továbbra is óva intelek ettől, tehát nem javaslom, vagyis ne tedd.

2019. jún. 27. 17:05
 15/20 anonim ***** válasza:

Jujj, akkor most tegye vagy ne tegye? Ellentmondásos vagy.

Ismered a viccet?


- Doktor úr, doktor úr, olyan bizonytalan vagyok. Vagy mégsem?

2019. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

olvass a sorok között, ha az idióta közzéteszi és meglopják, akkor én nem biztathatom arra, hogy tegye ki, mert aztán azt mondja, "kérem, engem arra biztattak, hogy tegyem közzé".


na. így talán érthető. doktor úr...

2019. jún. 27. 19:53
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos ám, hogy ő az idióta... ;)
2019. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Mégsem tette közzé. Miért nem csodálkozom...
2019. jún. 29. 10:19
 19/20 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen rugózni, mert úgysem teheti közzé az oldalon. A személyes adatot tartalmazó nyilvános kérdést/választ törli az oldal, mivel adatvédelmi és személyiségi jogi okokból nem tehet közzé ilyet. Ha ki is írta volna bárki, úgyis letörölték volna.
2019. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

De egy képmentést tud csinálni, és privátban elküldi mindenkinek. Mindenki = itt a hozzászólt.


Nem megoldhatatlan.

2019. jún. 29. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!