Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy analóg profibb fényképező...

Egy analóg profibb fényképező képe, (átszámolva) hány megapixeles lehet?

Figyelt kérdés

2019. júl. 2. 03:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%
Oké, akkor kezdjük úgy, hogy szerinted a megapixel minek a mérőszáma?
2019. júl. 2. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Te is el vagy tévedve, mint Jancsi és Piroska az erdőben.


Film méret az adott. A kisfilm pl. 36 mm x 24 mm, tök mindegy, hgy Smena Symbolba fűzöd vagy Nikon F4-be.


A full frame gépek szenzora közel azonos a kisfilmes mérettel, tehát 36 mm x 24 mm. Az, hogy erre a szenzorra hány megapixelt pakolnak rá, milyen eljárással kapsz belőle digitális képet, egyéni szoc probléma. Lásd még itt: [link] Meghagyom neked az örömöt, hogy a középformátumot és a nagyformátumot ezek alapján kimatekozd magadnak ;)


Tegyük hozzá, ez a folyamatos rejszolás a megapixelekre szánalmas, nem attól leszel jó fotós.

2019. júl. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Morzsi007 ***** válasza:
91%
Nem értek hozzá, majd kijavítanak a hozzáértők, az én véleményem, hogy a profi gépek képminősége az objektív és a papír minőségétől függ, inenntől kezdve a pixelszám megy a végtelenig. Ez olyan, mintha a cd lemezt hasonlítanád a bakelit lemezhez és azt kérdeznéd, mekkora a bitrátája a bakelit lemeznek, átszámítva. Nincs bitráta, ahogy pixel sincs.
2019. júl. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Utoljára ez a kérdés 15 éve érdekelt, akkoriban egyesek azt írták, hogy 20 megapixel körül. De már nem emlékszem, hogy mi volt az elemzés alapja.
2019. júl. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Amikor én fotózni tanultam úgy 20 éve, mi fekete-fehér filmet és színes diafilmet használtunk elsősorban. Emlékszem, hogy egyszer szóba került a digitális technika, ami akkortájt kezdett egyáltalán bekerülni a köztudatba, s ott mondta a tanár, hogy a diafilm a "LEG" a filmek között, annak van a "legnagyobb felbontása" és akkor ő erre 80-90 megapixelt mondott. Tényleg káprázatos amúgy a diafilm, elsírod magad, annyira szép képet ad.
2019. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nyilván teljesen eltérő technikákról van szó, de valamennyire számszerűsíthető. Egy átlagos negatívnál 3000 dpi-s szkennelésnél már látni a filmszemcsézetet, gyagyi filmeknél alacsonyabb felbontásnál is, jó szemcsézetű nyersanyag megérhet 4000 dpi-s szkennelést is (ami kerekítve 24 Mp). Ha már látni a szemcsézetet, akkor a szkennelési felbontás növelésének már elviekben sem lesz jelentős információ-növelő hatása. Nem tudom, mi járhatott a tanár fejében, de egy kisfilm méretben nincs 80-90 Mp, esetleg speciális, alacsony érzékenységú tudományos célú nyersanyag esetén.

A nyersanyag mellett természetesen az optika rajzolata is meghatározza a képi információ gazdagságát, erre léteznek egzakt mérési módszerek, pl. vonalélesség. De ez régen talán nem volt annyira égető, hisz még nem volt tele a világ az idióta pixelbuzzikkal, akik napi 24 órában keresik a különféle objektívek hibáit.

2019. júl. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen, de Norman Koren szerint nem azért.

A 80-90 Mpt, azt például Ken Rockwell írja, akiről, amíg végleg ki nem ment a divatból röhögni rajta, csak Kenbrokiként emlékeztek meg a múlt évtized fotós fórumain (én több írásán nem röhögtem, de ez más kérdés). Azt egyébként többen írják, hogy a diának a kisebb a felbontása a negatívhoz képest. Mint fogalmaztam, ez a meghatározás az alapok rögzítése nélkül elég üres dolog. De azért Norman Koren, az Imatest menedzselője (feltalálója? a photozone.de, újabban opticallimit.com tesztoldal azt használja) valószínűleg azt hiszi, tudja, mit beszél, éppúgy, mint ahogy Ken Rockwell is hiszi.

Hozzászólásom után csak googleztam egyet, az egyik oldalon olvastam az US NAVY által felkért szakértő tanulmányának részleteit, ő sem mondott túl sokat.

2019. júl. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
(hát ez még #5-re volt válasz)
2019. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ez a 80-90-es Mpixel szám tűnik a leg reálisabb megoldásnak. Igazából az érdekelne, hogy mikor lépjünk át azt az analóg képminőséget, amit 20-30 évvel ezelőtti képeken láthattunk?! Tehát az lenne a cél, hogy jobb képeket készítsünk, mint annó, és azt hány Megapixeles képpel-géppel érhetjük el. Nő meg az az igazság, hogy az akkori képek jobban is tetszettek, mert érthetőbbek, látványosabban voltak, így 2020-környékén, már túl szeretném lépni, gyerekkorom technológiai tudását :) tehát jobb képeket szeretnék készíteni, mint akkor.
2019. júl. 3. 03:40
 10/21 Morzsi007 ***** válasza:
Nem vagyok fotós, de a felbontás egy dolog, a lencse minősége is meghatározó. Szóval ha egy jó minőségű képet kezdünk felnagyítani és már kezd életlenné válni, de még nem látjuk a pixeleket, akkor a fókusz vagy gyenge objektív miatt van. Ha viszont nagyítás közben éles kép, de kezdjük meglátni a pixeleket, akkor ahhoz a lencséhez kevés a felbontás. Ha el van találva egy kép egy mai profi géppel, szerintem jobb képet lehet vele csinálni, mint régen.
2019. júl. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!