Utcán fotózni állvánnyal?

Figyelt kérdés

Szeretnék Pesten fotózni, de utcán esetleg aluljárókban félek, hogy valaki elkapja az állványt és elviszi a gépet is.

Fennáll ennek a veszélye vagy nem érdemes félni?


2019. júl. 5. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Hát van 1-2 gázos aluljáró, amit még a géped nélkül is jobb elkerülni. Valakit azért vigyél magaddal, h ketten legyetek.

Illetve számolj azzal, hogy egy statív mindig feltűnő, és az emberek nagy ívben ki fognak kerülni, mert azt hiszik, valami komoly filmes szaki vagy, vagy simán csak nem szeretnének benne lenni. Én tavaly vettem egy filléres olcsó Sunpak "stabilizátort", csak pár rövid svenkelős snittet akartam volna vele csinálni, de nem tudtam, mert már messziről nagy ívben kikerültek az emberek, meg jöttek a kiabálások, hogy ne vegyél fel, nem szeretnék benne lenni. Ha ugyanezt megcsináltam kézből, senkit nem zavart...

2019. júl. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én rendszeresen csinálom. Igaz ilyen helyekre nem járok a távolság miatt, de megoldanám.

Haverral kell menni, esetleg szervezni ilyen fotós "bejárást" Többedmagaddal biztonságosabb, sokat lehet tanulni és talán még szórakoztatóbb is.

2019. júl. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem hagyod magára és nem közismerten veszélyes területen fotózol, akkor nem igazán. Arra viszont számíts, hogy populáris helyeken nyaggatni fognak a járőrök.
2019. júl. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor inkább otthon hagyom.

Kis gépről van szó fix objektívvel, így kézben nem annyira feltűnő. A sötét miatt akartam állványt vinni, de akkor inkább korábban megyek.

Köszönöm a válaszokat

2019. júl. 7. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy megbüntetnek érte, csak számíts rá, hogy magyarázkodnod kell majd, mert hivatásosnak fognak nézni. :)
2019. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!