Kezdőoldal » Utazás » Európa » Az Oxfordi Egyetem területén...

Az Oxfordi Egyetem területén miért nem lehet fényképezőgép állvánnyal fotózni?

Figyelt kérdés
Jártam pár évvel ezelőtt Oxfordban, és mikor az egyetem területén szerettem volna a feleségemről és magamról közös képet készíteni a biztonsági őrök nem engedték, hogy használjam a fényképezőgép állványom. Ez kb 2 éve volt, és a mai napig nem értem, hogy ezt miért tiltják, viszont a fényképezést meg minden további nélkül engedik.

2013. ápr. 9. 10:21
 1/4 anonim válasza:

Valószínűleg a britek terrorizmussal szembeni (egyébként nem légből kapott) paranoiájában keresendő az oka.


Valami hülye szabályozás, vagy sztereotípia miatt úgy gondolják, hogy valaki annál terroristagyanúsabb, minél nagyobb fotós felszereléssel fényképez, holott az ésszerűség pont az ellenkezőjét diktálná. A tükrös gépeket használók sokkal több helyről ki vannak tiltva, és ide sorolhatók az állványos bitangok is. :)


(vegyél "Fotós vagyok, nem terrorista!" pólót) :P

2013. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
2013. ápr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A vicc kedvéért: mikor odajött az őr hozzánk, hogy ne rakjuk a gépet az állványra, én szépen leszereltem és odanyújtottam a gépet, hogy készítsen egy fotót rólunk.....kb 3 másodpercig a szemembe nézett, madj azt mondta, hogy nem...szép napot kívánt, megfordult, távolabb sétált és figyelt minket mindaddig amíg az általa örzött területen voltunk.

Vágül egy másik turistapárral kölcsönösen lefotózkodtunk a saját párjainkkal.

2013. ápr. 9. 10:54
 4/4 anonim válasza:
Magányos, minél nagyobb felszereléssel, állvánnyal, nagy objektívvel fotózók a leggyanúsabbak nekik, holott ha terrorista lennék, és felmérném a tereped, direkt egy turistacsoportban fotóznék mobillal.
2013. ápr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!