Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért kerül ilyen sokba egy...

Miért kerül ilyen sokba egy nem mai fényezőgéphez a gyári akkumulátor?

Figyelt kérdés

Canon 1100d-hez nézegettem gyári akkumulátort de az árak láttán felakadt a szemem

[link]



2019. júl. 21. 15:13
 1/7 A kérdező kommentje:

Nézegettem egy ilyet,ezt érdemes lenne e meg venni a gyári helyett?

[link]

2019. júl. 21. 15:15
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez az utángyártott akksi azért ilyen drága, mert rá van írva, hogy Canon. Nyugodt lelkiismerettel vehetsz 3-4 ezerért olyat, amire nincs ráírva. Ha nem olyan a minősége, akkor inkább jobb
2019. júl. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

# 2


A linkelt utángyártottnál jókat írnak az akkumulátorról,de az biztos,hogy gyárit nem veszek annyiért amennyiért árulják.

2019. júl. 21. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs az utángyártott akkukkal, hosszú évek óta használok ebay-ről rendelt noname és duracell(nek eladott) akkukat, rendszeresen cserélgetve őket. Hibátlanok.
2019. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

semmmi baj az utángyártottakkal - ha épp nincs velük semmi baj.


arra érdemes odafigyelni, hogy ne totál noname legyen és utánanézni, hogy az adott márkával mik a tapasztalatok. az sem hátrány, ha egy megbízható, leinformálható magyar boltból veszed, ahol garancia is van rá és vissza tudod vinni, ha valami gond van vele. na meg a leírását gondosan elolvasni, hogy mit vállalnak róla.


a modern akkuk közt vannak olyanok, amikbe a gyártó chipet szerel, hogy jelezni tudja a gépnek az akku kapacitását, így a gép pontosan tudja, mennyire merült le, mennyi töltés van még benne.

az utángyártott akkukban viszont ez a chip vagy benne van vagy nincs, vagy ugyanúgy működik, mint a gyári, vagy nem.


találkoztam már olyan utángyártott akkukkal, amik teljesen ugyanúgy működtek, mint a gyári. találkoztam olyannal, ami kevesebb ideig bírta, de addig gond nélkül működött a géppel. találkoztam viszont olyanokkal is, aminek már a leírásában is benne volt, hogy nem lehet a gyári töltővel tölteni, csak a hozzá adott utángyártott töltővel - amivel a gyárit sem lehet tölteni. találkoztam olyan utángyárott akkuval, amire fullra töltve is azt reklamálta a gép, hogy nincs feltöltve. persze működött vele órákig, csak folyamatosan azt jelezte, hogy már teljesen lemerült, ezért azonnal cseréld ki és fogalmad sincs, mikor merül majd le tényleg egyszer csak megáll váratlanul. találkoztam olyan utángyártottal is, aminek olyan pontatlan volt a mérete, hogy már betenni se lehetett a gépbe. sőt olyan utángyártottal is találkoztam, aminek annyira pontatlan volt a mérete, hogy csak kiszedni nem lehetett a gépből, de betenni még igen...


a gyári rézben azért olyan drága, mert megtehetik, hogy olyan drágán árulják. viszont cserébe ilyen gondok sincsenek velük, mert részben azért olyan drágák, mert ők a selejtet nem sózzák rád, hogy te szívj vele, hanem kidobják (persze a selejtezés és minőségbiztosítás költségét megfizettetik veled). az utángyártó cégek közt meg vannak olyanok, akik szintén alaposabban szűrik a minőséget, meg olyanok is, akik kevésbé alaposak. gyakran azért olcsóbbak, mert nem veszik meg az eredeti gyártól a technológiát, tervrajzokat, stb. megpróbálják visszafejteni, hogyan működik és ez vagy sikerül nekik, vagy nem. sokszor a minőségbiztosításon is spórolnak, így ahelyett, hogy ellenőriznék, hogy megfelelően működik-e és kidobnák, ami nem megfelelő, inkább eladják neked, aztán ha gond van, legfeljebb kicserélik egy másikra, vagyis te próbálgatod, nem nekik kell...


egy kis odafigyeléssel, óvatossággal és nem a létező legolcsóbbat véve az utángyártottakkal sincs gond. de a gyárival kevesebb a rizikó.

2019. júl. 22. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 év 4 hónap után felfújta magát az utángyártott akku. A garancia lejárt. Most veszek egy eredetit 18 ezerért.
2019. júl. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem jó tapasztalataim voltak régebben az utángyártottakkal.

De lehet, hogy ma már nem releváns.

Viszont, gondolom én, egy abay-es top rated seller kedvező áron és postaköltséggel csak nem okozhat csalódást.

2019. júl. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!